Ünlü sanatçı Zülfü Livaneli de “Başkanlığa Hayır” diyor

Türkiye’de “Başkanlık sistemi gelsin mi, gelmesin mi?” oylamasının yapılacağı referanduma artık 2 aydan az bir süre kaldı. Ünlü isimlerden bazıları ‘Evet’ diyeceğini, bazıları ise ‘Hayır’ diyeceğini açıkladı. Son olarak...

2
2

Türkiye’de “Başkanlık sistemi gelsin mi, gelmesin mi?” oylamasının yapılacağı referanduma artık 2 aydan az bir süre kaldı. Ünlü isimlerden bazıları ‘Evet’ diyeceğini, bazıları ise ‘Hayır’ diyeceğini açıkladı. Son olarak ünlü sanatçı Zülfü Livaneli de referandumda “Hayır” oyu vereceğini söyledi.

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, sosyal medya üzerinden bir kampanya başlatmış ve Arda Turan’ı, “Evet” demeye çağırmıştı. Arda Turan, Dilmen’in çağrısına uyarak “Evet” dedi. Dilmen’in “Evet” kampanyasına Arda Turan’ın yanı sıra Burak Yılmaz, Murat Boz gibi ünlüler de katıldı.

“Evet” diyen ünlülerin yanı sıra “Hayır” diyen ünlüler de oldukça fazlaydı.

Zülfü Livaneli: Bu karanlıklara sürüklenmemek için hayır!

Son olarak ünlü sanatçı Zülfü Livaneli de referandumda “Hayır” oyu vereceğini açıkladı. Livaneli, konuyla ilgili olarak, “Hayır, diyorum elbette. Elbette hayır, çünkü özgürlük için hayır, dürüstlük için hayır, yurttaşlık için hayır, bütün ömrümüz boyunca demokrası için hayır… Dünya bütün kuvvetlerin, bütün yetkilerin tek elde toplanmasını aşalı çok oldu, bırakın Türkiye’yi dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey olmaz. Bu karanlıklara sürüklenmemek için elbette ki ‘Hayır’ diyeceğiz. Halkımız da ‘Hayır’ diyecek, inanıyorum.

In this article