[sam_zone id=1]

Zafer Algöz taksici ile tartıştı

Türk sinemasının usta isimlerinden biri olan Zafer Algöz, Nişantaşı’nda bir taksici ile tartışırken kameralara yakalandı. Sürekli korna çalınca sinirlendi Ünlü oyuncu Zafer Alagöz, dün Nişantaşı‘nda yürüyüş yapıyordu.Yol kenarında...

73
73

Türk sinemasının usta isimlerinden biri olan Zafer Algöz, Nişantaşı’nda bir taksici ile tartışırken kameralara yakalandı.

Sürekli korna çalınca sinirlendi

Ünlü oyuncu Zafer Alagöz, dün Nişantaşı‘nda yürüyüş yapıyordu.Yol kenarında duran bir taksi yüzünden kornalar çalmaya başlayınca ünlü oyuncu çok sinirlendi.

‘Kafamızı şişirdi’

Telefon yaptığı görüşmeyi sonlandıran Zafer Alagöz, hızla taksinin yanına giderek “Senin yüzünden kornalar kafamızı şişirdi” diye çıkıştı.

8160303

Zafer Algöz’ün hayatı

30 Ağustos 1961 tarihinde Kars’da doğdu. Aslen Erzurum’ludur. Babası YSE’de çalışıyordu.

Devlet tiyatrosunda başladı

1975 sezonunda Bursa Devlet Tiyatrosu’nda açılan “Gençlik Kursları” ile tiyatro eğitimi aldı. 1980 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazanarak orada okudu ve 1985 yılında mezun olup, aynı yıl Bursa Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. 1989 yılında İstanbul Devlet Tiyatroları’na tayin oldu.

Tiyatro kökenli…

Amedeus, Çok Yaşa Komedi, Macbeth, Ay Işığında Şamata, Arturo Ui’nin Önlenebilir Yükselişi, Hamlet, Babaanem Yüz Yaşında, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ve daha pek çok tiyatro oyununda rol aldı.

2010 yılında “Vahşet Tanrısı” tiyatro oyunundaki rolü ile 10. Lions Tiyatro Ödüllerinden “En İyi Komedi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı.

İlk kez kamera karşısına geçti

Kamera karşısına ilk geçişi, ‘Saygılar Bizden’ adlı diziyle oldu. Koyu Beşiktaş’lı olan Zafer Algöz, Nişantaşı’nda oturuyor.

In this article