[sam_zone id=1]

Youtube’ın en popüler ismi PewDiePie, kanalını silme kararı aldı

Video paylaşım sitesi Youtube’ın en popüler ismi PewDiePie, sitede yapılan değişiklikler nedeniyle kanalını silme kararı aldı. Her dakika Youtube’a 400 saatten uzun video görüntüleri yükleniyor. Ancak platformdaki en...

55
55

Video paylaşım sitesi Youtube’ın en popüler ismi PewDiePie, sitede yapılan değişiklikler nedeniyle kanalını silme kararı aldı.

Her dakika Youtube’a 400 saatten uzun video görüntüleri yükleniyor. Ancak platformdaki en büyük yıldız İsveçli Youtuber Felix Kjellberg.

PewDiePie olarak bilinen Kjellberg, enerjik stili sayesinde 49 milyon aboneye ulaştı. Kanal, şimdiye kadar 13 milyar izlenmeye ulaştı.

Ancak süperstar, bu hafta kanalını sileceğini ve 50 milyona ulaştığında tekrar başlayacağını iddia eden bir video yayınladı.

Bunun en önemli nedeninin Youtube’ın yaptığı değişiklikler olduğunu ifade eden ünlü isim, Youtube‘ı “kişilikle hiçbir ilgisi olmayan, içerikle hiçbir ilgisi olmayan videoların gerçekten harika bir başlık ve gerçekten harika bir minik resmi” olan videoların tanıtımını yapmakla suçluyor.

PewDiePie geçen yıl 15 milyon Dolar kazanmıştı

PewDiePie’ın Youtube için büyük bir önem taşıdığını belirtmek gerek. İsveçli video kayıtçısı, geçtiğimiz yıl yaklaşık 15 milyon Dolar’lık bir gelir elde etmişti.

Youtube’ın kanalını öldürmeye çalıştığını iddia eden Kjellberg, “Kanalımın ölmesini engellemenin tek yolunun bu olduğuna karar verdim. Şaka yaptığımı düşüneceğinizi biliyorum fakat kanalımı sileceğim.” dedi.

Youtube profilinde 3 bini aşkın videosu bulunan İsveçli ismin, abone sayısı 50 milyona dayanmış durumda.

In this article