Yasemin Yalçın’a Nihat Doğan’dan yanıt gecikmedi

Aldığı eleştiriler sonrası Mahsun Kırmızıgül’ün filmini savunan Yasemin Yalçın Nihat Doğan’ın bile ağzına düştüklerini söylemişti. Doğan’dan yanıt gecikmedi. Yeni çektiği ve vizyona giren ‘Vezir Parmağı’ filmiyle eleştiri oklarının...

2
2

Aldığı eleştiriler sonrası Mahsun Kırmızıgül’ün filmini savunan Yasemin Yalçın Nihat Doğan’ın bile ağzına düştüklerini söylemişti. Doğan’dan yanıt gecikmedi.

Yeni çektiği ve vizyona giren ‘Vezir Parmağı’ filmiyle eleştiri oklarının hedefi olan Mahsun Kırmızıgül’e Yasemin Yalçın’dan da destek geldi. Ünlü oyuncu Yalçın, filmi için birçok eleştiri alan Kırmızıgül’ü Gazete Duvar’a yaptığı açıklamalarda savundu.

Filme birçok eleştiri gelmişti

Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün üstlendiği ve birçok kişinin merak ettiği film, ‘Vezir Parmağı’, önce Anamur’un MHP’li Belediye Başkanı Mehmet Türe tarafından eleştirildi. Türe, Kırmızıgül’e yönelik ‘PKK terör örgütüne sempati ile bakıyor’ şeklinde bir açıklama yapmıştı. Ardından Kayseri Develi ilçesinin AK Partili Mehmet Cabbar tarafından da eleştirilen film, ‘milli ve manevi değerlere aykırı’ denildi. Her iki başkan da eleştirdikleri filmi kendi ilçelerinde gösterilemeyeceni kaydettiler.

Yasemin Yalçın, filme sahip çıktı

Filmin oyuncu kadrosunda bulunan usta oyuncu Yasemin Yalçın, Kırmızıgül’ü hedef alan bu eleştirilere karşı tepki gösterdi. Ünlü oyuncu, Kırmızıgül’ün vatanını seven bir kişi olduğunun altını çizerek, Bu muameleyi hak etmediğini belirtti. Kırmızıgül’ün doğduğu yere bakılarak ötekileştirildiğini söyleyen Yalçın, filmin beğenilmemesini doğal olduğunu ancak izlenilmeden ayrımcılık yapılmasının hoş olmadığını ifade etti.

“Nihat Doğan’ın bile ağzına düştük”

Gazete Duvar’a yaptığı açıklamalarda Yalçın, filmin haksız yere eleştirildiğini söyledi. Sözlerine devam eden Yalçın, Nihat Doğan’ın bile dillerine düştüklerini söylerek, film eleştirisi yapmanın Doğan’a kaldığını belirtti. Yalçın sözlerini, yaptıkları işe saygının kalmadığını belirterek bitirdi.

Nihat Doğan, Yalçın’a yanıt verdi

Yalçın’ın kendisine yönelik sözlerine Nihat Doğan’dan yanıt gecikmedi. Ünlü türkücü Doğan, twitter sayfasından Yalçın’a seslenerek, “Oscar kazanmış! Çok büyük sanatçılarımızı değil de, halkımız beni dinlemişse suçu kendinizde arayın sayın Yasemin Yalçın hanımefendi…” dedi.

In this article