Tarkan o fotoğrafı sildi

ABD’nin New York kentinde konser veren Türkiye’nin megastarı Tarkan, dün sosyal medya hesabından paylaştığı yatak pozunu kaldırdı. Tarkan dün akşam New York’ta konser verdi. Bugün ikinci kez sahneye...

1
1

ABD’nin New York kentinde konser veren Türkiye’nin megastarı Tarkan, dün sosyal medya hesabından paylaştığı yatak pozunu kaldırdı.

Tarkan dün akşam New York’ta konser verdi. Bugün ikinci kez sahneye çıkacak, 5 Mart’ta da Los Angeles’ta coşturacak.

Megastar gece yarısı Instagram’dan yaptığı paylaşımda yataktan hayranlarına şöyle seslendi:

”Heyecan sardı, uyku kaçtı. Enerji depolamalıyım”

Tarkan, konser öncesi yatakta çektiği bu karesini paylaşınca olan oldu. Bu paylaşımı kısa sürede 40 binden fazla beğeni aldı. Ancak Tarkan bir süre sonra bu kareyi kaldırdı.

Tarkan’ın kariyeri

Türk şarkıcı ve şarkı yazarı. Batı Almanya’nın Renanya-Palatina eyaletindeki Alzey kasabasında doğup büyüdü, 1986’da ailesiyle beraber Türkiye’ye geldi ve müziğe çocukluk yıllarında başlayan ilgisi sonucunda, lise hayatına başladığı Karamürsel’de ilk müzik eğitimini almaya başladı. İlerleyen yıllarda İstanbul Plak şirketinin sahibi Mehmet Söğütoğlu ile tanışarak şirket ile bir albüm anlaşması imzaladı.

92’de ilk albümünü yayınladı

Ünlü şarkıcı, 1992’nin son aylarında ilk stüdyo albümü Yine Sensiz’i piyasaya sürdü ve albümdeki “Kıl Oldum” şarkısıyla çıkış yaptı. 1994’te yayımladığı ikinci stüdyo albümü Aacayipsin ve 1998’de yayımladığı üçüncü stüdyo albümü Ölürüm Sana ile ticari başarı yakaladı. Ölürüm Sana albümünden çıkan “Şımarık” single’ı, birçok ülkenin ulusal listesine giriş yaptı. 1998’de Universal Music Group ile anlaşma imzaladı. 1999’da piyasaya sürdüğü toplama albümü Tarkan, çeşitli ülkelerden platin ve altın sertifikalar kazandı. 2001’de yayımladığı dördüncü stüdyo albümü Karma’daki “Kuzu Kuzu, “Hüp” ve “Verme” şarkılarını kliplendirdi. İki yıl sonra çıkan Dudu albümüyle yeniden ticari başarı yakaladı, 2006’da Come Closer adlı ilk İngilizce albümüyle bazı Avrupa listelerine giriş yaptı. “Bounce” ve “Start the Fire”, albümden çıkan single’lar oldu. Tarkan, bir yıl sonra, altıncı stüdyo albümü Metamorfoz’u yayımladı. Albümdeki şarkıların sözleri, Türk Dil Kurumu tarafından takdir edildi. 2010 yılında yedinci stüdyo albümü Adımı Kalbine Yaz dinleyiciyle buluştu ve Türkiye’de yılın en çok satan albümü oldu. 2016’da Tarkan, Türk Sanat Müziği albümü Ahde Vefa’yı piyasaya sürdü.

Sorumluluk projelerinde yer aldı

Müzikal projelerinin yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan ünlü şarkıcı, Türk basını tarafından “Megastar”, dünya basını tarafından “Popun Prensi” ve “Boğazın Prensi” olarak anılmaktadır. Bugüne kadar 15 milyonun üzerinde albüm satmıştır ve ödülleri arasında, on dört Kral Müzik Ödülü, altı Altın Kelebek Ödülü ile bir Dünya Müzik Ödülü bulunmaktadır.

In this article