Yasağı deldi, kırbaç cezası alabilir

Suudi Arabistan Meryem Uzerli ile inliyor. Ülkeye kendi adını taşıyan kozmetik markasının tanıtımı için giden ünlü oyuncu kırbaç cezası alabilir. Ünlü oyuncu Uzerli hakkında şok bir iddia ortaya...

2
2

Suudi Arabistan Meryem Uzerli ile inliyor. Ülkeye kendi adını taşıyan kozmetik markasının tanıtımı için giden ünlü oyuncu kırbaç cezası alabilir.

Ünlü oyuncu Uzerli hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre güzel oyuncu Meryem Uzerli, erkeklerin bulunduğu mekanda başını açınca büyük bir yasağı delmiş oldu ve  kırbaç cezası alma ihtimali var.

Uzerli, büyük bir yasağı deldi

Suudi Arabistan’a gideceğini başı kapalı şekilde çektiği video ile hayranlarına duyuran ve bu video ile büyük yankı uyandıran ünlü isim Meryem Uzerli, ziyareti sırasında büyük bir yasağı deldi.

Kendi adını taşıyan kozmetik markasının ürün tanıtımı için Suudi Arabistan’a giden oyuncu tanıtım sırasında Suudi kadınlarla bir araya geldi ve bol bol fotoğraf çektirdi. Erkeklerin de bulunduğu mekanda başlarını açarak fotoğraf çekilen oyuncu ve hayranları büyük bir yasağı delmiş oldu. Ünlü oyuncunun bu yasağı delmesiyle, ünlü isim hakkında “kırbaç cezası alacak” söylentileri ortaya atıldı.

Uzerli’ye ceza uygulanabilir

Başı açık şekilde çekildiği selfie’yi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan sanatçı hayranları tarafından hem uyarıldı hem de tepki gördü. Suudi Arabistan kanunlarına göre özellikle erkeklerin bulunduğu mekanlarda kadınların başlarını açmaları yasak. Bu durumun ispatlanması durumunda başını açan Suudi kadınlarına kırbaç gibi bazı cezalar da uygulanıyor.

Meryem Uzerli’nin bu fotoğrafı yetkililer tarafından fark edilirse, ünlü oyuncuya ülkeden çıkmadan bağzı cezalar uygulanabilir.

In this article