Starbucks kafelerine ırkçı ve faşist saldırı

ABD’li kahve zinciri devi Starbucks, geçtiğimiz haftalarda flaş bir karar almıştı. Kahve devinin CEO’su Haward Schultz, ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın 7 müslüman ülkenin vatandaşlarının ABD’ye girişinin yasaklayan...

2
2

ABD’li kahve zinciri devi Starbucks, geçtiğimiz haftalarda flaş bir karar almıştı.

Kahve devinin CEO’su Haward Schultz, ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın 7 müslüman ülkenin vatandaşlarının ABD’ye girişinin yasaklayan kararnamesinin ardından, 75 ayrı ülkede 10 bin mülteciyi istihdam edeceklerini açıklamıştı.

Starbucks CEO’sundan mektup

Schultz, çalışanlarına da bir mektup göndererek, yeni yönetmin her geçen gün etkisini daha da ciddi olarak gösteren kararlarını desteklemediklerini ve bu kararla sessiz kalmayacaklarını bildirmişti.

CEO’nun bu kararı, tüm dünyada geniş yankı buldu. Dünya vatandaşları bu kararı oldukça olumlu karşıladı.

Madrid’deki Starbucks kafelerine “Starburka” logoları astılar

Ancak İspanya’nın başkenti Madrid’de yaşanan bir olay şaşkınlıkla karşılandı. Madrid’de ırkçı ve faşist bir grup insan, mültecilerin işe alınacağının duyurulmasının ardından kafelere saldırarak, kafelere, “Starburka” logoları astılar.

Madrid’de ırkçı ve faşist grubun bu davranışı büyük tepki çekerken İspanyalı yetkililerin bu konuyla ilgili nasıl bir tutum takınacağı merakla bekleniyor.

In this article