[sam_zone id=1]

Sırplar Emina Sandal’a tepki gösterdi

Ünlü popçu Mustafa Sandal’ın eşi Emina Sandal,ülkesi Sırbistan’da Sırpça yerine İngilizce konuşmayı tercih edince büyük tepkiyle karşılaştı. Sırbistan doğumlu olan ve ülkesinde tanınmış bir şarkıcı olan Emina Sandal,...

40
40

Ünlü popçu Mustafa Sandal’ın eşi Emina Sandal,ülkesi Sırbistan’da Sırpça yerine İngilizce konuşmayı tercih edince büyük tepkiyle karşılaştı.

Sırbistan doğumlu olan ve ülkesinde tanınmış bir şarkıcı olan Emina Sandal, hem Türkçe hem İngilizce hem de anadili Sırpça biliyor. Kendi ülkesinde ise İngilizce konuşmayı tercih edince olanlar oldu.

İNGİLİZCE KONUŞTU

Memleketinde görüntülendiğinde İngilizce ‘No No’ diyerek tepki veren Sandal’ın bu davranışı birçok kesim tarafından eleştirildi. Televizyon kanallarına taşınan olaylarda ünlü ismin, anadili Sırpça yerine İngilizce konuşması hoş karşılanmadı.

EMİNA SANDAL KİMDİR?

Mustafa Sandal’ın eşi olarak tanınmaktadır.

Emina Sandal, 15 Ocak 1982 tarihinde Yeni Pazar, Sırbistan’da doğmuştur. Asıl adı Emina Jahović olup Boşnak asıllıdır. Annesi Seniya Hanım doktor pediyatrist, babası Doktor Nusret Bey ise kardiyologdur. Basketbol oyuncusu Mirsad Türkcan ve Sabina Jahović adlarında bir abisi ve bir ablası vardır. Abisi Mirsad Türkcan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçerek Türkcan soyadını almıştır.

İlkokul, ortaokul ve liseyi Yeni Pazar şehrinde okudu. Yedi yaşında müzik hayatına başladı. Stevan Stojanović Mokranjac Müzik Okuluna 7 yaşında klasik gitar eğitimi alarak başladı. Emina Sandal, Belgrad’ta BK Üniversitesi’de (Univerzitet Braća Karić) Yapımcılık, İşletme (Yönetim) bölümlerinden mezun oldu. Türk “Fabrika” markası ve Makedon “Kara” markası için katalog modelliği yapmıştır.

Emina Sandal, Sırpça, Boşnakça, Türkçe ve İngilizce bilmektedir.

Emina Sandal, 13 Ocak 2008 tarihinde şarkıcı Mustafa Sandal ile evlendi. Bu evlilikten Yaman (d.2008) ve Yavuz (d.2012) adında 2 erkek çocuğu vardır.

2010 yılında “Lale Devri” adlı dizide Tolgahan Sayışman, Serenay Sarıkaya, Hatice Aslan, Gül Onat, Kenan Bal, Ayten Soykök, Cüneyt Türel ile birlikte oynadı.

In this article