[sam_zone id=1]

Sharon Jones hayatını kaybetti!

ABD’li funk ve soul şarkıcısı Sharon Jones yakalandığı pankreas kanserine yenik düşerek 60 yaşında hayatını kaybetti. Basın sözcüsü açıkladı Üç yıl önce yakalandığı amansız hastalığa karşı yaşam savaşı...

67
67

ABD’li funk ve soul şarkıcısı Sharon Jones yakalandığı pankreas kanserine yenik düşerek 60 yaşında hayatını kaybetti.

Basın sözcüsü açıkladı

Üç yıl önce yakalandığı amansız hastalığa karşı yaşam savaşı veren Jones’un basın sözcü sanatçının vefat ettiğini duyurdu.

Giderek yayıldı

Dünyaca ünlü Dap – Kings grubunun solisti ve beyni olarak bilenen şarkıcı 2013 senesinde pankeras kanserine yakalandığını öğrenmiş fakat hastalığı 2015 senesinde ciğerlerine ve lenf düğümlerine kadar sıçramıştı.

Sharon Jones kimdir?

Kilise korosunda düzenli olarak devam eden Sharon Jones 1970’lerde funk gruplarıyla birlikte yetenek yarışmalraına katılıyordu. Uzun süre bir kayıt şirketi ile anlaşma elde edemeyen Sharon Jones ıslah memuru ve zırlı araç güvenlik görevlisi olarak çalışmıştır. Kariyeri ancak orta yaşlarında soul ve deep funk efsanesi Lee Fields ile sahne aldığında ivme kazanmıştır. Fransız Label Pure Plak Şirketinin sahipleri Roth ve Philip Lehman Jones’un performansından etkilenmiş ve Jones ile Switchblade adlı solo bir şarkı kaydı yapmışlardır.

Bir müzik grubu vardı

Lehman and Roth daha sonra ABD’de Desco Records’u kurdular ve Jones’un şarkısını bu şirketten de yayımladılar. Desco’nun popülerliğinden güç alarak kurulan Daptone Kayıt şirketi Sharon Jones ile bir albüm kayıdı gerçekleştirdi ve Dap-Kings adlı bir grup kuruldu.

Grammy’ye aday gösterildi

2002’de Sharon Jones& The Dap-Kings adı ile Dap Dippin’ with Sharon Jones and the Dap-Kings albümünü çıkartan grup dikkatleri üzerine çekti ve 2015’te Grammy ödülüne aday gösterildi.

In this article