Serdar Ortaç’tan çocuk cevabı

Ünlü pop şarkıcısı Serdar Ortaç, basın mensuplarının sorduğu “Bu yıl çocuk yapmayı düşünüyor musunuz?” soruya bakın ne yanıt verdi? Basınla sohbet etti Pop müziğinin başarılı ismi Serdar Ortaç,...

2
2

Ünlü pop şarkıcısı Serdar Ortaç, basın mensuplarının sorduğu “Bu yıl çocuk yapmayı düşünüyor musunuz?” soruya bakın ne yanıt verdi?

Basınla sohbet etti

Pop müziğinin başarılı ismi Serdar Ortaç, eşi Chloe Loughnan Ortaç ile birlikte İstinyePark Alışveriş Merkezi’nde objektiflere yansıdı. ‘En iyi ben söylerim’ çekimlerinin gayet iyi geçtiğini birinci bölümün bittiğini ve ikinci bölüm için çekim hazırlıkları yapmaya başladıklarını söyleyen Serdar Ortaç, “Yeni yıldaki planlarınızda çocuk yapmayı düşünüyor musunuz?” sorusuna “Nasip, hayırlısı ” diyerek kısa bir cevap verdi. Ortaç çifti, AVM’deki alışveriş turunun ardından bir restorana geçerek yemek eşliğinde uzun süre sohbet etti.

Serdar Ortaç’ın ilk yılları

16 Şubat 1970’te İstanbul’da Vakıf Gureba Hastanesi’nde doğan Serdar Ortaç, ilk öğrenimini Kocamustafapaşa’da ve orta öğrenimini Suadiye Lisesi’nde tamamladı. Lise öğrenimini ise Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi, Torna ve Tesviye bölümünde tamamladı. Babası küçük bir dükkanda torna tezgahı olan plastik kalıpçısıydı. Çocukluğunda babasının yanında çalışır, hafta sonları ise simit ve su satardı. Babası sayesinde iş hayatını ve ayakta durmayı öğrendiğini, birçok şeyi babasına borçlu olduğunu sanatçı sık sık dile getirmektedir. Yüksek öğrenimine Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünde başladı fakat tahsilini tamamlamadan üniversiteden ayrıldı.

Bir sene kadar İstanbul’daki radyolardan birinde program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı. Radyo programlarını dinleyen bir albüm yapımcısı tarafından dönemin plak şirketlerinden biri olan RAKS ile sözleşme imzalaması teklif edildi. Böylelikle o güne kadar yazdığı şarkılarını, kendi sesi ile seslendirme şansını yakaladı ve ilk albümünü yaptı.

Şimdi ne yapıyor?

6 Mayıs 2015 tarihinde 10 şarkılık “Çek Elini Kalbimden” adlı albümünü yayınladı. Albümün ilk klibi çıkış şarkısı olan sözü Serdar Ortaç’a, müziği Flori’ye, arenjesi de Emrah İş ve Nurettin Çolak’a ait olan “Konuş – Çek Elini Kalbimden” adlı şarkıya çekildi. İkinci klibi “Balım” için Bükreş’e giden Serdar Ortaç’a klipte Rumen şarkıcı Otilia eşlik etti. Serdar Ortaç albümün 3. klibi için sözü ve müziği kendisine ait, düzenlemesi ise Volga Tamöz’e ait olan ” Nankör” adlı şarkıya Gülşen Aybaba yönetmenliğinde Bodrum’da klip çekti.

Serdar Ortaç 22 Temmuz 2015 tarihinde “Çek Elini Kalbimden” albümünden altı şarkının remix versiyonlarının bulunduğu Serdar Bizi Diskoya Götür adlı albümünü yayımladı. 29 Temmuz’da Bülent Serttaş ile “Haber Gelmiyor Yardan” şarkısına düet yaptı. Aralık ayında ise, 2000’lerin ikinci yarısında tartışmalar yaşadığı Hande Yener ile “İki Deli” şarkısına düet yaptı.

11 Mayıs 2016 günü Gıybet isimli 10 şarkıdan oluşan albümü piyasaya sürüldü. Albümün ilk klibi çıkış şarkısı olan “Gıybet” şarkısına çekildi. Bu albümde Suat Aydoğan , Mert Ekren ve Sadun Ersönmez gibi tecrübeli aranjörlerin yanı sıra Tarık İster , Emrah İş ve Nurettin Çolak gibi yeni dönemin yetenekli isimleriyle de çalıştı. Albümde kendi söz ve bestelerinin yanı sıra Mert Ekren, Ayla Çelik, Suat Aydoğan, Tan Taşçı ve Nurettin Çolak’ın da besteleri yer almakta.

In this article