Selçuk Dereli, Bünyamin Gezer’i nakavt etti

Eski hakemler Selçuk Dereli ile Bünyamin Gezer, Ahmet Hakan’ın sunduğu Kanal D Ana Haber’e katılarak başkanlık sistemiyle ilgili düşüncelerini dile getirdiler. AKP’ye yakınlığı ile bilinen Bünyamin Gezer ile...

2
2

Eski hakemler Selçuk Dereli ile Bünyamin Gezer, Ahmet Hakan’ın sunduğu Kanal D Ana Haber’e katılarak başkanlık sistemiyle ilgili düşüncelerini dile getirdiler.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Bünyamin Gezer ile CHP’nin Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli’nin canlı yayındaki başkanlık tartışması oldukça konuşuldu.

Bünyamin Gezer, başkanlık sistemini, “Türkiye’de otoyollar yapıldı, insanlar ev sahibi oldu, havaalanları yapıldı” diyerek savunurken Dereli ise şu ifadeleri kullandı:

Ülkede refah ve huzur varsa neden sistem değişikliğine ihtiyaç duyuluyor?’

“Madem böyle otoyollar yapıldıysa, ülkede refah ve huzur varsa, ülke çok mutlu ve huzurluysa, neden bir sistem değişikliği ihtiyacı duyuluyor? Bünyamin Gezer bu konuda bence kendisiyle çelişiyor. Bir de siyasetle ilgili yorum yapmak istemediğini söylüyor ama bugün burada siyaseti konuşuyoruz. O nedenle buraya geldiyse, herhalde mutlaka bu konuyu konuşmak için gelmiştir. Açık ve net Türkiye fotoğrafını ortaya koymak zorundayız. Türkiye’de yaşanan mevcut durumlar ortada. Ben neden hayır diyorum, onu açıklayayım…”

‘Başkanlık sistemi gelirse terör bitmez, dolar düşmez’

“Bugün Türkiye’de başkanlık sistemi gelirse terörün biteceğine inanmıyorum. Doların düşeceğine de inanmıyorum. Milli gelirin artacağına da inanmıyorum. Ülkede barışın, huzurun olacağına da inanmıyorum. Bu nedenle, “Hayır” diyorum. Türkiye’nin bir hakeme ihtiyacı var. Türkiye’de bir kulüp üyesi hakemlik yapamaz. Taraflı, bir partinin üyesi de Türkiye’ye hakem olamaz. Bu maçı yönetemezler. Tribünde kavgalar çıkar, saha içinde olaylar çıkar. Türkiye’nin ihtiyacı bu değil.”

İşte o anlar…

In this article