[sam_zone id=1]

Sarı kantaron’un faydaları

Sarı kantaron otunun faydaları saymakla bitmiyor. Depresyon tedavisinde bitkisel çözüm olarak kullanılan sarı kantaron, etkileriyle kullananları şaşırtıyor. Sarı kantaron otunun depresyon tedavisinde nasıl bir etkiye sahip olduğu konusunda...

70
70

Sarı kantaron otunun faydaları saymakla bitmiyor. Depresyon tedavisinde bitkisel çözüm olarak kullanılan sarı kantaron, etkileriyle kullananları şaşırtıyor.

Sarı kantaron otunun depresyon tedavisinde nasıl bir etkiye sahip olduğu konusunda halen araştırmalar yapılıyor. Bu otu depresyon tedavisinde kullanacak olanların mutlaka doktor kontrolünde kullanmaları gerekiyor. Bazı bitkisel tedaviler, kullanılan diğer ilaçlarla birlikte, vücutta olumsuz yan etkiler yaratabiliyor.

Sarı kantarın otunu nasıl kullanılır?

Sarı kantaron otu sıklıkla sıvı olarak kullanlır yahut hap şeklinde alınır. Kurutulmuş bitkisi çay olarak da kullanılabilir. En yaygın doz 300 mg olarak kullanılır. Bu da günde 3 defaya tekabul eder.

Sarı kantaron otunun yan etkileri

Bu otu kullandıktan sonra,

Alerjik reaksiyonlar, uzun süren yorgunluk, kan basıncı artışı, güneşe karşı hassasiyet artışı, mide rahatsızlığı gibi etkiler baş gösterebilir.

Sarı kantaron otu hamile kadınlar, çocuklar ve yaşlı insanların kullanması için tavsiye edilmemektedir.

In this article