Artık kadın olmak istemiyor

2014 senesinde gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinci olan ve sakallı kadın olarak bilinen Conchita Wurst artık kadın olmak istemiyor. Sakal imajlı kadın, Conchita Wurst çarpıcı açıklamalarda bulundu 2014...

5
5

2014 senesinde gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinci olan ve sakallı kadın olarak bilinen Conchita Wurst artık kadın olmak istemiyor.

Sakal imajlı kadın, Conchita Wurst çarpıcı açıklamalarda bulundu

2014 senesinde gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinci olan ve ‘sakallı kadın’ olarak tüm dünyada tanınan Wurst, ilginç açıklamalarda bulundu. İkinci albümünü piyasaya sürmek için son hızla hazırlıklarını sürdüren Wurst, özel yaşamıyla ilgili detayları merak edenlerle paylaştı. Kendisine dair çarpıcı açıklamalar yapan Wurst, amacının sansasyon yaratmak olmadığını belirtti. Kadın olsun erkek olsun herkesin istediği gibi yaşama hakkına sahip olması gerektiğini savunan Wurst, sakalı olan kadın imajıyla ilgili de açıklama yaptı.

Wurst: Sakallı kadın imajından sıkıldım

Artık sakallı imajıyla anılmak istemediğini ve bu imajdan sıkıldığını ifade eden Wurst, bu imajı kısa süre içinde öldürmesi gerektiğini belirtti. Hayatında yeniliğe ihtiyaç olduğunu ifade eden Wurst, artık kadın gibi değil, erkek gibi yaşamak istediğini söyledi. Kadın olmak istemediğini ifade eden Wurst’un bu açıklamalarından sonra cinsiyet değiştireceğine yönelik iddialar ortaya atıldı.

Conchita Wurst kimdir? Sakallı kadın kimdir?

Sakallı kadın kimdir diye merak ediyorsanız eğer, gerçek adı Thomas “Tom” Neuwirth olan şarkıcıdır. Drag rolündeki ismiyle yani Conchita Wurst olarak anılan ünlü isim, 2014 yılında  Eurovision Şarkı Yarışması’nda Avusturya’yı “Rise Like a Phoenix” isimli parçayla temsil etmiştir. Bu yarışmada birinci olan Wurst’un en ilgi çekici özelliği sakallı olmasıdır.

In this article