[sam_zone id=1]

Recep İvedik 5 filmi hakkında soruşturma!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Recep İvedik 5 filmi çekimlerinde boks sahnelerinin çekildiği yerler için izin alınmadığı nedeniyle soruşturma başlattı. Soruşturma başlatıldı Tepkiler üzerine Azerbaycanlı boksörün ‘Recep İvedik’ karakterinde...

94
94

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Recep İvedik 5 filmi çekimlerinde boks sahnelerinin çekildiği yerler için izin alınmadığı nedeniyle soruşturma başlattı.

Soruşturma başlatıldı

Tepkiler üzerine Azerbaycanlı boksörün ‘Recep İvedik’ karakterinde nyumruk yediği sahneyi filmin içinden çıkaran ünlü komedyen Şahan Gökbakar, şimdi yeni bir şokla daha karşı karşıya kaldı.

Stadyum pistinde ve boks salonunda çekilen görüntülerin izinsiz çekildiği gerekçesiyle harekete geçen Gençlik ve spor Genel Müdürlüğü (GSGM), il ve ilçe müdürlüklerine yazı göndererek konuyu soruşturma kapsamına aldı. Görüntülerin nerede kaydedildiğini tespit etmek için harekete geçen GSGM, boks salonlarının ve stadyumlarının ffilmde çekildiği gibi aynı açıdan çekilerek kendilerine gönderilmesini istedi.

HaberTürk’ün haberine göre GSGM’nin izin almadan çekim yapıldığı gerekçesiyle böyle bir yönteme başvurduğu dile getiriliyor.

Recep İvedik filmi nedir?

Recep İvedik; komedyen Şahan Gökbakar’ın hayat verdiği kurgusal bir karakterdir. Karakterin geçmişi ise Dikkat Şahan Çıkabilir programının yönetmeni ve yazarlarından Alper Mestçi’nin Milliyet gazetesinin mizah köşesinde yazdığı Recep Güngör isimli kurgusal karakterden gelmektedir. Recep İvedik ismiyle ilk kez, TV8’de, Dikkat Şahan Çıkabilir programında hayat bulan karakter kısa sürede herkes tarafından tanınmıştır. Üst kat komşusu Halime hanım ile yaşadıkları skeç halinde yayınlanan Recep İvedik’in daha sonra filmleri çekilmeye başlanmıştır. İvedik, alkol bağımlısı, kaba saba bir adamdır. Tüm bunlara rağmen aslında duygusal ve kedi gibi bir insan olduğunun da altı çizilir.

In this article