[sam_zone id=1]

‘Recep İvedik 5 filmine şok üstüne şok!

Türkiye Güreş Federasyonu, Recep İvedik 5 filmi güreş sahnelerin güreş sporuyla uzaktan yakından ilgisi olmadığını belirterek kınama mesajı yayımladı. Filmdeki güreş sahneleri olay oldu Recep İvedik 5 filmindeki...

67
67

Türkiye Güreş Federasyonu, Recep İvedik 5 filmi güreş sahnelerin güreş sporuyla uzaktan yakından ilgisi olmadığını belirterek kınama mesajı yayımladı.

Filmdeki güreş sahneleri olay oldu

Recep İvedik 5 filmindeki bazı sahneler nedeniyle Türkiye Güreş Federasyonu kınama mesajı yayımladı. Güreş Federasyonu açıklamasında, 2016 Rio Olimpiyatları’nda Türkiye’nin elde ettiği 8 madalyanın 5’ini güreşçilerin sayesinde kazandığını belirterek, “Tarihler boyunca anlatılacak bu destanın izleri ve anlık etkileri halen sürerken, geçtiğimiz günlerde yayınlanan Recep İvedik 5 isimli filmin fragmanında ‘Recep’ karakterini oynayan şahsın güreş maçında rakibine yaptığı eylemlerin güreş sporu ile uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmadığını uyarıyla bildirmek isteriz” yorumunda bulunuldu.

Türkiye Güreş Federasyonu açıklama yaptı

“Türkiye Güreş Federasyonu olarak güreşimizi ahlaktan uzak bir spormuş gibi gösteren, peygamber ve ata sporumuz güreşin onuru, şerefi ve saygınlığı ihlal edilmektedir” şeklinde ifade edilen açıklamada şu sözlere yer verildi:
“Toplumun gözünde güreşle ilgilenen sporcularımızı küçük düşüren filminizde ata sporumuz güreşi ve güreşçilerimizin kişilik hakları zedelenmektedir. Kimsenin böyle bir hakka sahip olmadığını hatırlatarak, filminizde yayınlanacak güreşle ilgili sahnelerin sporun kuralına uygun hale getirilmesi veya yayınlanmaması, aksi halde hukuksal yollara başvurmak zorunda kalacağımızı Türkiye Güreş Federasyonu olarak ihtaren bildirir ve yapımcı firmayı şiddetle kınadığımızı bilmenizi isteriz.”

Güreş Federasyonu’nun bu açıklamasından sonra ünlü komedyen Şahan Gökbakar’ın ne diyeceği merakla bekleniyor. Haberin yayılmasıyla sosyal medyada da bazı yorumlar yapıldı. Yorumcular, kötü bir niyetin olmadığını ve sadece gülünüp geçilecek bir şey olduğunu belirttiler.

In this article