Recep İvedik 5 filmi, Almanya’yı da salladı!

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar‘ın Recep İvedik 5 filmi, 16 Şubat’ta gösterime girmişti. Filme gösterime girdiği günden bu yana büyük bir ilgi gösterildi. Türkiye’de filmin gösterime girdiği ilk günlerde...

2
2

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar‘ın Recep İvedik 5 filmi, 16 Şubat’ta gösterime girmişti. Filme gösterime girdiği günden bu yana büyük bir ilgi gösterildi.

Türkiye’de filmin gösterime girdiği ilk günlerde sinemalarda boş koltuk bulmak bir hayli güçtü. Daha sonradan açıklanana rakamlara göre, Recep İvedik 5 filmi, bir rekora imza atarak Türkiye’de en iyi çıkışı yakalayan film oldu. Açılış rekoru kıran film, ilk haftada en çok izlenen Türk filmi olma başarısını da elde etti.

Almanya’yı da salladı!

Türklerin oldukça yoğun ilgi gösterdiği Recep İvedik 5, sadece Türkiye’yi değil, Almanya‘yı da salladı. Almanya’da filme gösterilen yoğun ilgi Alman televizyonu RTL’nin de dikkatini çekti. RTL televizyonu, filme giden Recep İvedik sevenleri ile röportaj yaptı. Haberde, filmin gişesindeki uzun kuyruklara dikkat çekildi.

‘İlk defa bir filmde kuyruk gördüler herhalde’

Şahan Gökbakar da bu konuyu kişisel Instagram hesabına taşıdı. Gökbakar, “Bizim ülkemizde televizyonlarda, gazetelerde ve ana haberlerde Recep İvedik konuşulmuş çok mu? Elin Alman RTL televizyonu ana haber bülteninde Alman sinemalarında da rekor kıran Recep İvedik efsanesini haber yapmış ve üzerine konuşmuş. Eee ilk defa bir filmde kuyruk gördüler herhalde. Gururluyuz” ifadelerini kullandı.

In this article