[sam_zone id=1]

Game of Thrones’un Üstat Aemon’u 93 yaşında hayata gözlerini yumdu

Game Of Thrones dizisindeki Maester Aemon karakteri ile tüm dünyanın yakından tanıdığı Peter Vaughan, bu sabah 93 yaşında hayata gözlerini yumdu. Vaughan’ın menajeri, ünlü ismin salı sabahı yakın...

74
74

Game Of Thrones dizisindeki Maester Aemon karakteri ile tüm dünyanın yakından tanıdığı Peter Vaughan, bu sabah 93 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Vaughan’ın menajeri, ünlü ismin salı sabahı yakın arkadaşları ve ailesiyle barış içinde vefat ettiğini söyledi.

Vaughan, Game of Thrones’taki yaşlı kör karakter Üstat Aemon‘u canlandırmasıyla yeni neslin küresel anlamda hayranlığını kazanmıştı.

Ünlü oyuncu, Sunday Post’a verdiği bir röportajda, “Game of Thrones‘tan dolayı dünyanın her yerindeki hayranlarımdan epeyce mesaj alıyorum” demişti. Thrones’ta Olly’yi karakterini canlandıran 16 yaşındaki oyuncu Bronock O’Connor, Vaughan ile ilgili olarak, “Nazik ve yetenekli bir adam” tanımlamasını yaptı.

Vaughan, 75 yıllık oyunculuk kariyerinde Straw Dogs, The French Lieutenant Woman ve The Remains of the Day gibi yapımlarda rol aldı.

Orta yaşlarda Peter Vaughan
Orta yaşlarda Peter Vaughan

Peter Vaughan, başarılı kariyerin sırrını şu sözlerle açıklamıştı: Şans, iyi şarap ve bira…

Ünlü isim, 1923 yılında bir banka memuru ve hemşirenin oğlu olarak Shropshire’de dünyaya geldi. Wolverhampton Repertuar Tiyatrosu’ndaki oyunculuk kariyeri, savaş nedeniyle yarıda kaldı. Normandiya ve Singapur’da subay olarak görev yaptıktan sonra Londra’da oyunculuğa geri döndü.

1952’de ilk karısı Billie Whitelaw ile evlendi. Çift, 1960’ların başında ayrıldı. Vaughan, ikinci evliliğini Lilias Walker ile yaptı.

Vaughan, uzun ve başarılı kariyerinin sırrını, “Şans, iyi şarap ve bira” olarak açıklamıştı.

In this article