[sam_zone id=1]

Özgün, down sendromlu hayranlarıyla buluştu

Şarkıcı Özgün, İzmir’de düzenlenen Bebekoloji Konferansında down sendromlu hayranlarıyla beraber şarkı söyledi. Anne ve anne adaylarını, ebeveynleri alanında uzman kişilerle buluşturan Bebekoloji Konferansı İzmir’de yapıldı. Hilton Otelde gerçekleştirilen...

67
67

Şarkıcı Özgün, İzmir’de düzenlenen Bebekoloji Konferansında down sendromlu hayranlarıyla beraber şarkı söyledi.
Anne ve anne adaylarını, ebeveynleri alanında uzman kişilerle buluşturan Bebekoloji Konferansı İzmir’de yapıldı.
Hilton Otelde gerçekleştirilen konferansta ebebek Genel Müdürü Halil Erdoğmuş, sunucu Özge Uzun’un moderatörlüğünde “Hamilelik ve Doğum Yöntemleri”, “Bebekten Sonra Hayat”, “Emzirme ve Çocuklarda Beslenme”, “Pili Bitmeyen, Yeterli Anne Baba Olmak” başlıklarıyla konferanslar düzenlendi.
Down sendromu konusunda farkındalık yaratmak, anneleri bilinçlendirmek ve bu hassas süreçte onlara yardımcı olabilmek için uzman doktorlar bu konferansta konuşma yaptılar.
Halka açık olarak düzenlenen bu etkinliğe katılım oldukça yüksekti. Etkinliğe ayrıca şarkıcı Özgün de oğlu Ediz ile birlikte katıldı.

ozgun-ebebek

Özgün down sendromlu oğlu ile ilgili konuştu

“Ediz ile serüvenimiz bundan 19 ay önce başladı. Edizle beraber sevginin en özel ve güzelini öğrendik. Bir insan daha fazla nasıl sevilebilir her geçen gün bunu yaşıyoruz. Dünyaya bir kez geliyoruz ve Ediz de bizim en güzel hikayemiz. Bugün burada sizlerle olmamızın da çok anlamlı bir sebebi daha var. Umarım Ediz ile yaşadığımız güzel hikayemiz diğer ailelere de güzel bir yol arkadaşı olur. Bugün ayrıca farklı bir heyecan daha yaşama fırsatı buldum. Down sendromlu bireyler, eğitim ve sevgiyle birlikte çok güzel yerlere gelebiliyor ve güzel işlere imza atabiliyorlar. Bu anlamda ailelere sevmekten dokunmaktan ve öğrenmekten korkmamaları gerektiğini söyleyebilirim. Bebekoloji Konferansı 2016 İzmir’de de müziğe olan ilgisi ve enerjisiyle oldukça başarılı olan bir down sendromlu arkadaşımızla birlikte bir şarkı söyledik. Benim için de oldukça keyifli bir deneyim oldu, yaşadığım mutluluğu tarif etmem zor” ifadelerine yer verdi.

In this article