[sam_zone id=1]

Özcan Deniz’in keşfettiği güzele dava şoku!

Özcan Deniz’in keşfettiği ve filminde rol verdiği yetenekli genç oyuncu Afra Saraçoğlu’na, bir ajans tarafından 53 bin TL’lik tazminat davası açıldı. Ünlü şarkıcı, oyuncu ve yönetmen Özcan Deniz’in...

2
2

Özcan Deniz’in keşfettiği ve filminde rol verdiği yetenekli genç oyuncu Afra Saraçoğlu’na, bir ajans tarafından 53 bin TL’lik tazminat davası açıldı.

Ünlü şarkıcı, oyuncu ve yönetmen Özcan Deniz’in yönetmenliğini üstlendiği yeni filminde rol verdiği ve daha sonra yıldızı parlayan yetenekli oyuncu Afra Saraçoğlu, dava şoku yaşadı. 19 yaşındaki yetenekli oyuncu Saraçoğlu’na, Antalya’da faliyet gösteren bir ajans tarafından 53 bin TL’lik tazminat davası açıldı.

Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay ile beraber ‘İkimizin Yerine’ adlı filmde rol alan 19 yaşındaki Afra Saraçoğlu’na dava açan, Antalya’daki Esline Ajans sahibi Esra Fişekçioğlu Maeyer, bazı açıklamalarda bulundu.

Esra Fişekçioğlu Maeyer’in açıklaması

Konuyla ilgili açıklama yapan ajans sahibi Maeyer, “Afra Saraçoğlu yanımda mankenlik ve fotomodelliği öğrendi. Üzerinde emeğim çok. Ajansımı ve beni aradan çıkartarak modellik, fotomodellik, dizi veya sinema oyunculuğu yapamaz. Yaptığı takdirde komisyon ödemesi yapmak zorunda. Ödeme yapmadığı için avukatım aracılığıyla 53 bin TL tutarında tazminat davası açtım. Sözleşmede Afra Saraçoğlu’nun annesi Lütfiye Saraçoğlu’nun imzası, ‘velisi’ adı altında bulunuyor” dedi.

Açılan davanın ilk duruşması İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi’ne  görülecek. Davanın önümüzdeki günlerde görülmesi bekleniyor.

Maeyer, Serenay Sarıkaya hakkında da açıklama yaptı

Sarıkaya ile mahkemesinin sürdüğünü basın mensublarına anlatan Maeyer, “2007 yılında sözleşmesini annesi ile birlikte imzaladı. O günden sonra bizzat kendim onu yetiştirdim, manken yaptım. Miss Europa Junior Güzellik Yarışması’na katılması için kendi bağlantılarımı devreye soktum. Oradan dereceyle döndü. Esline Ajans sayesinde ismini ve kendisini tanıdılar. Buraya geldiğinde mankenlik nedir bilmiyordu. Güzellik yarışmasına gönderdim, klip, dizi ve reklam filmlerinde oynamasını sağladım. Ben olmasam Serenay Sarıkaya diye birisi olmayacaktı” dedi.

 

Kaynak:Mynet

In this article