[sam_zone id=1]

Poyraz Karayel’in Sadreddin’ini gasp eden kişiye 1 yıl hapis cezası

Poyraz Karayel Sadreddin karakterini canlandıran Ali İl’i İstiklal Caddesi’nde yürürken gasp eden İsmail Ü. adlı kişi 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ali İl ifadesinde, “Beni kemerimden...

89
89

Poyraz Karayel Sadreddin karakterini canlandıran Ali İl’i İstiklal Caddesi’nde yürürken gasp eden İsmail Ü. adlı kişi 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ali İl ifadesinde, “Beni kemerimden silkeleyerek soydular” demişti. Poyraz Karayel isimli dizide mafya babasının acımasız oğlu Sadreddin’i canlandıran başarılı oyuncu Ali İl geçen yıl İstiklal Caddesi’nde bir mekandan çıkarken, kimliği belirsiz kişiler tarafından gasp edilmişti.

Poyraz Karayel Sadreddin soyuldu

Oyuncuyu pantolonunun kemerinden tutarak çekiştiren ve 200 TL’si ile cüzdanını alan İsmail Ü. İle Ali E. Taksim’de görevli güven timleri tarafından yakalanmıştı. Parasını ve cüzdanını polislerin dikkati ve başarısı sayesinde geri alan İl, gaspçılar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

poyraz-karayel-sadreddin

İl, şahıslardan şikayetçi olmuştu

Mahkemede ifade veren Ali İl, olay günü alkollü olduğunu söyledi ve, “İkisi de yanıma yaklaştı. Konuşmaya çalıştılar. Birden beni silkelemeye başladılar. Ne olduğunu anlamadım. Güven timleri olayı fark edince soyulduğumu anladım. İkisinden de şikayetçiyim” açıklamasında bulundu.

Sanıklardan İsmail Ü. ise ifadesinde, “Ali İl’i televizyonlardan tanıyoruz. O gün onu görünce selam vermek için yanına gittik. Biz hırsızlık yapmadık. Suçsuzuz” şeklinde konuştu.

Dün yapılan davanın karar duruşmasına oyuncu Ali İl duruşma salonun bulunmazken, şikayetçi olunan sanıklar ise hazır bir şekilde oradaydılar. Kararını açıklayan mahkeme sanık Ali E.’nin beraatine karar verirken, sanık İsmail Ü.’ye ise “hırsızlık” suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Mahkeme cezanın ertelenmeyeceğini de belirtti.

In this article