[sam_zone id=1]

Ömür Gedik’ten Sibel Can’a mesaj: Açıklama yapmalı

Ünlü şarkıcı Ömür Gedik, Haçiko Derneği tarafından İstanbul Mariott Hotel’de düzenlenen etkinlikte ev sahibi olarak yer aldı. Gedik, Sibel Can’ın 40 bin TL değerinde bir kürk satın aldığı...

93
93

Ünlü şarkıcı Ömür Gedik, Haçiko Derneği tarafından İstanbul Mariott Hotel’de düzenlenen etkinlikte ev sahibi olarak yer aldı.

Gedik, Sibel Can’ın 40 bin TL değerinde bir kürk satın aldığı yönündeki haberlerle ilgili olarak burada bir yorum yaptı.

fft16_mf7960543

Ömür Gedik: Sibel’i çok severim ama…

Gedik, “Sibel Can hayvanseverlerin tepkisinden korkup kürk meselesinin asılsız olduğunu söyledi. Sibel’i çok severim ama bence o da Bülent Ersoy gibi bizim yanımızda olup hayvanların korunmasıyla ilgili açıklama yapmalı.” ifadelerini kullandı.

Hayvan hakları konusunda çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Gedik, kısaltması HAÇİKO olan Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği’nin kurucu başkanı. Gedik, HAÇİKO projesi ile Kral Pop Özel Ödülü’nün sahibi olmuştu.

Ünlü şarkıcı ödülü alırken bir konuşma yapmış ve, “Anatole France, ‘Bir insan bir hayvanı sevene kadar ruhunun bir kısmı uykudadır’ demiş. Ruhu uykuda olanları uyandırma çabamda bana destek olmaya devam etmenizi istiyorum. Bu ödülü sadece kedi ve köpekler için değil, tüylü tüysüz tüm hayvanlar için, hayvanseverler adına alıyorum.” demişti.

In this article