[sam_zone id=1]

Oktay Kaynarca: “Herkes işini yapsın”

Türkiye Kalp Vakfı yararına hazırlanan ’12 Kalp’ isimli albümde Neşet Ertaş’ın ‘Niye Çattın Kaşlarını’ türküsünü söyleyen oyuncu Oktay Kaynarca, şarkı söylemenin özel bir yetenek olduğunu ifade etti. Türk...

67
67

Türkiye Kalp Vakfı yararına hazırlanan ’12 Kalp’ isimli albümde Neşet Ertaş’ın ‘Niye Çattın Kaşlarını’ türküsünü söyleyen oyuncu Oktay Kaynarca, şarkı söylemenin özel bir yetenek olduğunu ifade etti.

Türk Kalp Vakfı yararına hazırlanan albümde, Oktay Kaynarca’nın yanı sıra birçok tanınmış sanatçı da seçtikleri parçaları seslendirdiler. Kaynarca bu vakıf yararına şarkı seslendirmesi teklifine duyarsız kalamadığını belirtti.

 

“Şarkı söylemek özel bir yetenek”

Kaynarca şarkıcılığın kendisine çok başka bir şey gibi geldiğini ve şarkıcıların da mutlaka oyuncular için aynı şeyi düşündüğünü ifade etti. Şarkı söylemenin zor bir yetenek olduğunu sözlerine ekleyen Kaynarca, yaptıkları çalışmanın içlerine sindiğini söyledi.

Kaynarca, “İyi bir çalışma oldu diye düşünüyorum. Herkes bir şey yapma isteğiyle bir araya gelmişti. ‘Muhteşem şarkılar söyleyeceğiz, bundan sonra biz de varız diye bir iddia yok.” dedi.

Erkan Petekkaya’nın güzel şarkı söylediğini ve kendisinin 2004’te hazırladığı şiir albümünde bir iki türkü mırıldandığını anlatan Kaynarca, “Şarkı, türkü söylemeye sıcak bakmıyorum. Herkes işini yapmalı. Ama bu aynı zamanda işimizin de bir parçası aslında. Oyuncu şarkı söyleyebilmeli. ‘Kulaksız’ bir oyuncu mümkün değil, olamaz. Bu albüm, bundan sonra hayatıma şarkıcı olarak devam edeceğim anlamında değil tabii. Ama bir projenin içerisinde olabilir. ‘Haydi’ denilince şarkı söyleyemem. Konsantre olmam veya çakır keyif olduğumda belki. Müziği her yerde dinliyor, hayatıma sokmaya çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

 

In this article