Nuri Sesigüzel’den kötü haber!

Türk Halk müziğinin usta ismi Nuri Sesigüzel’den gelen haber hayranlarını üzdü. Haberi veren isim ise yine Onur Akay oldu. Geçtiğimiz yıl bel fıtığı nedeniyle operasyon geçiren Sesigüzel’in, ayağa...

2
2

Türk Halk müziğinin usta ismi Nuri Sesigüzel’den gelen haber hayranlarını üzdü. Haberi veren isim ise yine Onur Akay oldu.

Geçtiğimiz yıl bel fıtığı nedeniyle operasyon geçiren Sesigüzel’in, ayağa kalkmakta zorlandığı öğrenildi.

Ünlü sanatçının sağlık durumu ile ilgili bilgileri Onur Akay, sosyal medya hesabından duyurdu. Nuri Sesigüzel’in fotoğrafını sayfasında paylaşan Akay, altına şu notu düştü:

“Nuri Sesigüzel’in maalesef sağlık durumu iyi değil ve acı içinde. Geçen sene kısa aralıklarla üç kez bel fıtığı ameliyatı olan değerli sanatçımız iyileşemedi. Evinde yataktan dahi zor kalkabilen Sesigüzel, yürüyemiyor ve hareket etme zorluğu çekiyor. Doktorunun önerisi ile yeni tetkikler geçirecek olan sanatçımıza, acil şifalar diliyorum.”

İşte Onur Akay’ın o paylaşımı;

 

 

Nuri Sesigüzel’in kariyeri

13 yaşında çok sevdiği Halk müziğine gönül verdi. 14 yaşında saz çalmaya başladı. 1961’de İstanbul Radyosunun açmış olduğu sınavları kazandı ve Radyo sanatçısı olarak profesyonel sanat hayatına başladı. Plak şirketlerinin ilgisini çekince, 300’ü aşkın plak doldurdu. 1963’te sinemaya başladı.

In this article