Ünlü türkücü Nihat Doğan tükürdüğünü yaladı

Ünlü türkücü Nihat Doğan, Beyaz TV ekranlarında katıldığı bir program sırasında FETÖ soruşturması nedeniyle mahkemeye çıkarılan sanıklara “şık” kıyafet giydirilmesi üzerine “Alçak gardiyanlar” demişti. ‘Müsteşar kim? Haddinizi bilin’...

1
1

Ünlü türkücü Nihat Doğan, Beyaz TV ekranlarında katıldığı bir program sırasında FETÖ soruşturması nedeniyle mahkemeye çıkarılan sanıklara “şık” kıyafet giydirilmesi üzerine “Alçak gardiyanlar” demişti.

‘Müsteşar kim? Haddinizi bilin’

Doğan, bununla da kalmamış Adalet Bakanlığı müsteşarı Kenan İpek hakkında da, “Kim bu? Müsteşarmış. Müsteşar kim kardeşim, kim tanır bunları? Müsteşar, müsteşerlığını bilecek, işine bakacak. Müsteşar beni dinleyeceksin, ben halkım. O eskilerdeydi, halkı öteleştirmeleriniz… Biz halkız ulan! 15 Temmuz’da gördünüz bu milletin sahibini. Sen FETÖ’cü müsün, niye zoruna gitti? Haddinizi bilin. Müsteşarmış. Hadi lan oradan. Memleket müsteşardan geçilmiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Müsteşar Kenan İpek’ten sert açıklama

Müsteşar Kenan İpek de Doğan’ın bu sözlerinin ardından bir açıklama yayınlamış ve oldukça sert ifadelere yer vermişti. İpek, Doğan hakkında, “Bir TV kanalında, şarkıcı olduğu söylenen ve haber programına ne için katıldığı anlaşılamayan kişinin Ceza İnfaz Personelimize yönelik Ağır hakaretler içeren sözleri, sorumluluk bilinci ve üstün görev anlayışıyla görevini yerine getiren Personelimizi derinden üzmüştür. Bu şahsın Tüm Ceza İnfaz personelimize yönelik hakaret içeren sözler sebebiyle hukuk zemininde gereğine tevessül edilecektir.” açıklamasını yapmıştı.

‘Saygıdeğer müsteşarım…’

İpek’in bu açıklamasının ardından Nihat Doğan geri adım attı. Canlı yayında, “Kim bu? Müsteşarmış. Müsteşar kim? Hadi lan oradan” diyen Doğan, kişisel Twitter hesabında “Saygıdeğer müsteşarım sayın Kenan İpek ile ilgili özür açıklamam” başlığı ile şu açıklamayı yaptı:

“Saygıdeğer müsteşarım sayın Kenan İpek… Bugün Beyaz TV’de yapmış olduğum yayında şahsınıza karşı söylenmemesi gereken bir konuşma yaptım ancak konuşmamdan sonra sizin FETÖ ile olan mücadelenizi öğrenince konuştuklarımdan utandım. İnanın attığınız tweet’i doğru anlamadan yorumladım. Bu konuşmamın terbiye sınırlarını da aştığının farkındayım. Terbiyesizliğim dolayısıyla tüm çalışma arkadaşlarınız, üzdüğüm herkesten, özellikle şahsınızdan ve sayın Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’dan özür diliyorum. Pazartesi sabah yayınımda da bu özürü sözlü olarak yapacağımı belirtmek istiyorum. Gardiyanlarımız hakındaki meselede tamamen FETÖ ile ilişkisi olabilecek kişileri kast ettim. Vatan aşkı ile görevini yapan gardiyanlarımızı eğer istemeden üzdüysem onlardan da özür dilerim. Hakkınızı helal ediniz”

In this article