[sam_zone id=1]

CNN Türk’ten Nevşin Mengü için şoke eden karar

CNN Türk’ün hafta içi yayınlanan ve 2 saat süren akşam haberlerini sunan Nevşin Mengü ile ilgili flaş bir karar alındı. Medyatava’da yer alan habere göre, başarılı haber spikerinin...

114
114

CNN Türk’ün hafta içi yayınlanan ve 2 saat süren akşam haberlerini sunan Nevşin Mengü ile ilgili flaş bir karar alındı.

Medyatava’da yer alan habere göre, başarılı haber spikerinin yayın saati 1 saat kısaltıldı. Mengü, artık CNN Türk ekranlarında 2 saat değil, 1 saat boy gösterecek.

Öte yandan CNN Türk ekranlarında sabah haberlerini sunan Ahu Özyurt’un yayın saati ise 1 saat uzatıldı.

Kovulduğu iddia edilmişti

Mengü hakkında geçtiğimiz günlerde sosyal medyada bir iddia ortaya atılmış ve başarılı spikerin zorunlu izne çıkarıldığı ifade edilmişti. Mengü, bunu üzerine kişisel Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, kovulmadığını ve pazartesi günü yayında olacağını söyledi.

Gerekçe muhalif çıkışları mı?

CNN Türk ekranlarında son dönemde iktidara muhalif seslerin kısıldığı ve birçoğunun ekrana çıkarılmadığı, bunun yerine AKP iktidarına yakın isimlerin seçildiği bilinen bir gerçek. Mengü’nün de zaman zaman sosyal medyadan muhalif tavırları dikkat çekmişti. AKP’nin propoganda organı A Haber’i kuran Erdoğan Aktaş’ın bir süredir CNN Türk’ün yayın yönetmenliğini üstlendiği düşünülürse Mengü’nün muhalif çıkışları nedeniyle ekranlarda artık daha az yer alacağı tahmin edilebilir.

In this article