Murat Başoğlu, 3 ay hapis cezasına çarptırıldı!

Ünlü sunucu, manken ve iş adamı olarak yakından tanınan Murat Başoğlu hapis cezası aldı. Peki ünlü sunucu bu cezayı neden aldı? Murat Başoğlu hapis cezasını neden aldı? Ünlü...

4
4

Ünlü sunucu, manken ve iş adamı olarak yakından tanınan Murat Başoğlu hapis cezası aldı. Peki ünlü sunucu bu cezayı neden aldı?

Murat Başoğlu hapis cezasını neden aldı?

Ünlü sunucu, manken ve iş adamı olarak medyanın yakından takip ettiği bir isim olan Murat Başoğlu’nun adı bu sıralar aldığı 3 aylık hapis cezasıyla anılıyor. Alkollü araç kullanmak suçundan yargılanan ünlü isim, savunmasını verdi. Savunmasını yapan Başoğlu, Alkol aldığını kabul etti. Ancak aldığı alkol miktarının düşük olduğunu da ifade eden ünlü isim, pişman olduğunu dile getirdi.

Hakim karar verdi

Davada, hakim Murat Başoğlu’nu 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Ancak davanın hakimi hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Olay nasıl gerçekleşti?

Başoğlu, Etiler’de geçen yıl arkadaşlarıyla buluştu. Ünlü manken arkadaşlarıyla bu semtte bulunan bir mekanda eğlendikten sonra mekandan çıktı. Mekandan çıkar çıkmaz aracının başına geçen ünlü sunucu, aracını çalıştırdı ve yola koyuldu. Başoğlu, aracıyla yoluna devam ederken otomobili Arnavutköy’de çevirme yapan trafik ekiplerince durduruldu. Polis ekipleri tarafından ehliyet ve ruhsatı kontrol edilen Başoğlu’ndan alkolmetre üflemesi istendi. Ünlü sunucunun bunu reddetmesi üzerine karakola götürüldü. Karakolda alkolmetreyi üfleyen ünlü isim Başoğlu’nun alkol promili 1.93 promil çıktı.
Başoğlu, yaptığı savunmada alkol almadığını, puro içtiğini ve bu yüzden alkollü çıktığını belirtmişti. Ehliyetine el konulan Başoğlu’nun hakkında alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye atmak suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

In this article