[sam_zone id=1]

Merak edilen soru: Müge Boz, Murat Boz’un neyi oluyor?

Paramparça dizisi ile ünlenen oyuncu Müge Boz, yılbaşı akşamında O Ses Türkiye programına katılarak şarkı söylemişti. Müge Boz Murat Bozun neyi oluyor? Türkiye, TV8’de boy gösteren güzel ismin...

2012
2012

Paramparça dizisi ile ünlenen oyuncu Müge Boz, yılbaşı akşamında O Ses Türkiye programına katılarak şarkı söylemişti.

Müge Boz Murat Bozun neyi oluyor?

Türkiye, TV8’de boy gösteren güzel ismin Murat Boz’un kardeşi olup olmadığını merak ediyor…

“Müge Boz Murat Bozun neyi oluyor?” sorusu sık sık soruluyor.

Oyuncu Müge Boz, şarkıcı Murat Boz’un arasında hiçbir akrabalık bağı bulunmuyor. İki ismin sadece soyisim benzerliği var…

Peki Müge Boz kimdir?

Oyuncu Boz ile ilgili merak edilen konulardan biri de 32 yaşındaki oyuncunun hayatı. 1984 yılında dünyaya gelen Boz, oyuncu ve manken. Annesi Yugoslavya göçmeni olan Boz’un babası ise Egeli. Çocukluğunu İstanbul’da yaşayan oyuncu, henüz 12 yaşında olduğu sırada İzmir’in Karşıyaka ilçesine taşındı.

Eğitimine burada devam eden Boz, İzmir Atatürk Lisesi’nde öğrenim gördü ve buradan mezun oldu. Boz, lise eğitiminin ardından Anadolu Üniversitesi’nde Sinema TV ve Halka İlişkiler bölümünü okudu.

Norveç’te eğitime devam etti

Boz, Türkiye’deki üniversite eğitiminin ardından eğitime Norveç’te devam eden. Ünlü oyuncu, burada bir okuldan burs kazanarak Stratejik Tasarım ve Dijital Fotoğrafçılık okudu. Boz, sinema-tv, tasarım ve fotoğrafçılık eğitimlerinin ardından bale ve piyanoya yöneldi. Güzel isim, 11 yıl bale, 4 yıl ise piyano eğitimi aldı. Birçok spor dalı ile ilgilenen Boz; yüzme, tenis, paten, voleybol, motosiklet ile ilgilendi. Düzenli bir şekilde yoga da yapan Boz, aktif bir şekilde oyunculuk yapmaya başladı.

Pek çok ünlü markanın reklam filmlerinde de boy gösteren Boz; Melekler Korusun, Toprağın Çocukları, Leyla ile Mecnun, Arka Sokaklar gibi 10’un üzerinde yapımda rol aldı.

In this article