Model neden dağıldı? Fatma Turgut açıkladı

Model grubu, geçtiğimiz Aralık ayında grubun solisti Fatma Turgut’un açıklamasıyla hayranlarını üzmüştü. Turgut, Model grubunun artık dağıldığını ilan etmiş ve solo olarak devam edeceğini açıklamıştı. Fatma Turgut, “Model...

2
2

Model grubu, geçtiğimiz Aralık ayında grubun solisti Fatma Turgut’un açıklamasıyla hayranlarını üzmüştü. Turgut, Model grubunun artık dağıldığını ilan etmiş ve solo olarak devam edeceğini açıklamıştı. Fatma Turgut, “Model neden dağıldı” ve “Model neden ayrıldı” sorularına yanıt verdi.

Bu ayrılığın neden gerçekleştiği ve neden Model grubunun dağıldığı günden güne merak konusu oldu. Grubun solisti Fatma Turgut, Youtube üzerinden yayın yapan Motto Müzik kanalında “Yekta Kopan’la Noktalı Virgül” programına konuk olarak Model’in neden dağıldığı sorusu da dahil olmak üzere pek çok konuda samimi açıklamalarda bulundu.

Yekta Kopan’ın Model’in neden İzmir’den İstanbul’a geldiğini sorması üzerine Turgut, “Kendi besteleri olan bir gruptu Model ama sahneye çıkmak için cover yapıyorduk. Cover yapmaya devam ederdim muhtemelen. Bir taraftan da müzik öğretmeni olurdum. Her şey İstanbul’da harmanlanıyor ya bu sayede bence de Ankaralı, İzmirli, Eskişehirlı grupları da tanıyabiliyoruz. İnsanlar o şekilde de ifade edebiliyor kendini. Bir sürü insan var. İzmir’de müzik yapıyoruz, ediyoruz… Napcaz dedik, İstanbul’a gidelim dedik. İzmirli gruplar bence çok samimiler. Kendim için söylemiyorum bunu. Gerçekten öyleler. Bana yaptıkları müzik çok samimi geliyor. İzmirliyim diye öyle mi bilmiyorum ama ben öyle hissediyorum.” yanıtını verdi.

“Model neden dağıldı” sorusuna Fatma Turgut açıklık getirdi

Şubat’ta single, yıl sonuna doğru albüm

“Bundan sonra bir single daha yayınlıyorum. Şubat ayının sonu ama Mart’ı da bulabilir belki. 2017 sonbaharda da albüm çıkaracağım. Ufak ufak çalışmalar, karalamalar, bir şeyler… O yüzden şimdi minik minik karalamaya başlıyorum, sevmiyorum, atıyorum. Evde elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.”

Model neden dağıldı?

“Model neden dağıldı” sorusuna Turgut, şu yanıtı verdi:

“Model grubu neden Model artık Amerika’da. Yollarına artık orada devam ediyorlar. Model adı ile devam etmeyecekler. Başka bir grup isimleri var. Onlar orada müzik yapmaya devam ediyor, ben burada solo müzik kariyerime devam edeceğim. Dilerim herkes için her şey çok iyi olur. Onlar da çok büyük hayallerle gittiler. Dilerim boşa çıkmaz. Açıklamayı Twitter’dan yaptım evet. Hepimiz oradan takip etmiyor muyuz çoğu şeyi? Bence tüm kalbimle söylüyorum, çok naif bir şekilde de anlattım. Çok üzüldüm, herkes çok üzüldü.”

‘Model’in müziğinde benden de bir şeyler vardı’

“Model’den apayrı bir şey yapmayı düşünmüyorum. 4-5 kişinin oluşturduğu bir gruptu o ve herkes kendinden bir şeyler koyuyordu. Güzel de yapıldı bence. İnsanlar çok sevdi. Model’den apayrı bir şey yapamam. Model’in müziğinde benden de bir şeyler vardı. Bana sorarsanız, kalbimden geçen müziği yapmak istesem bu ülkede olmayabilir. Onları da artık hobi olarak yapıyorum.”

‘Yeni bir ekip kuruldu’

“Yeni bir ekip kuruldu. Dedim ki, “Buradan çıkacak olan, ‘Ben müziği bırakıyorum abi’ diyecekse gitsin” Bu ekip sonsuza kadar sürecek. Dediğim gibi, müziği bırakmak zorunda kalacaklar yoksa. Tam oluyor derken, bırakanlar oluyor. Bu şekilde devam edersek albüm kaydına da onlarla girerim.”

In this article