Meryem Uzerli nazara geldi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın kadrosuna giren Meryem Uzerli önceki gece Aslımescit’teydi. Gazetecilerden kaçmak isteyen Uzerli, arabasına binerken ayağı takıldı. ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın kadrosuna giren Meryem Uzerli önceki...

2
2

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın kadrosuna giren Meryem Uzerli önceki gece Aslımescit’teydi. Gazetecilerden kaçmak isteyen Uzerli, arabasına binerken ayağı takıldı.

‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın kadrosuna giren Meryem Uzerli önceki gece Aslımescit’teydi. Coridor Bar’da geç saatlere kadar eğlendi. 02.30’da bardan çıktı. Habercilerin sorularına yanıt vermek istemeyen Meryem Uzerli 1 yıllığına kiraladığı şoförlü VIP minibüsüne bindi.

Ayağı takıldı

Ama bir anda ayağı takıldı ve aracın içine düştü. Bu sırada kendisini yakından görmek için minibüsün camına yapışan hayranları dondu kaldı. Meryem Uzerli çabuk toparlandı. Görünmez kazadan sakatlanmadan, yara bere almadan kurtulan Meryem Uzerli şoförüne “Çabuk gaza bas, gidelim buradan” talimatı verdi.

Çekim zamanı Türkiye’ye geliyor

Meryem Uzerli’nin bir ayağı Almanya’da. Sık sık küçük kızı Lara’nın yanına gidiyor. Çekim zamanı da Türkiye’ye geliyor.

Meryem Uzerli’nin kariyeri

12 Ağustos 1983 tarihinde, 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve ikinci kızı olarak Almanya Hessen’in Kassel Şehri’nde Türk babadan ve Alman anneden dünyaya gelmiştir. İlerleyen yaşlarında Hamburg’a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese’de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır.

İki ağabeyi ve bir ablası vardır. Oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay‘ın yazdığı, Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı 2011 yılının dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan rolünü canlandırmıştır.

Uzerli, aynı zamanda Almanya’da birçok dizide ve birçok filmde rol almış bir oyuncudur. Ana dili Almanca olan genç oyuncu, aynı zamanda iyi derecede İngilizce biliyor. Türkçesi ise oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırmış olduğu Hürrem Sultana paralel olacak kadar gelişmiştir.

2011-2013: Muhteşem Yüzyıl

Timur Savcı’nın yapımcılığını üstlendiği ve senaryosunu Meral Okay -ölümünün ardından Yılmaz Şahin-‘ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl adlı diziye bir Hürrem Sultan seçmek için Türkiye’de bütün oyuncu ajansları, bütün tiyatro kurslarından oyuncular seçilerek onlar arasında eleme yapılmıştır. Uzerli, aralarından en uygunu görüldü ve Almanya’dan çağırılarak Hürrem Sultan rolünü üstlendi.

2011 yılında Hürrem Sultan rolü için iki kez en iyi kadın oyuncu, ve bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü’ne layık görülmüştür. 2012 yılında ise Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

2013 yılında Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, tükenmişlik sendromu hastalığına yakalanıp diziden ayrılmıştır.

2012: Elidor

Genç oyuncu, 2012 yılından beri Elidor Türkiye’nin reklam yüzü olmuştur ve birçok Elidor reklamında oynamıştır.[kaynak belirtilmeli] Elidor için birçok şarkı seslendirmiştir ve reklam filminde oynamıştır. Çok beğenilmiş ve takdir görmüştür.

2016: Annemin Yarası ve Gecenin Kraliçesi

Uzerli, 2015 yılının yaz aylarında çekimlerine başlandığı Annemin Yarası adlı sinema filminde Ozan Güven, Okan Yalabık ve Belçim Bilgin Erdoğan ile başrolü paylaşmıştır. Film, Türkiye’de 11 Mart 2016’da sinemalarda gösterime girmiştir.

2016 yılında, 03 Prodüksiyon’un yapımcılığını üstelendiği, Taylan Biraderler’in yönetmenliğini yaptığı Gecenin Kraliçesi adlı Türk tv dizinde Selin karakterini üstlenen olan oyuncu Murat Yıldırım ile başrolü paylaşmıştır.

In this article