Meltem Cumbul neden ‘hayır’ dediğini maddeleriyle açıkladı

Ünlü oyuncu Meltem Cumbul Başkanlık sistemi için yapılacak refarandumda neden “hayır” diyeceğini madde madde gerekçeleriyle açıkladı. Başkanlık sistemi referandumunda neden “hayır” diyeceğini açıklayan ünlü oyuncu Meltem Cumbul, hayır...

3
3

Ünlü oyuncu Meltem Cumbul Başkanlık sistemi için yapılacak refarandumda neden “hayır” diyeceğini madde madde gerekçeleriyle açıkladı.

Başkanlık sistemi referandumunda neden “hayır” diyeceğini açıklayan ünlü oyuncu Meltem Cumbul, hayır demesinin nedenlerini madde madde tweet atarak açıkladı.

Meltem Cumbul Başkanlık sistemi ile ilgili konuştu

Cumbul’un sosyal medyadan paylaştığı açıklaması şu şekilde:

#HAYIR demezseniz ne olacak? Tek adam her şey olacak. Başkan seçilecek kişi hem hükümet, hem Meclis, hem de mahkeme olacak.

#HAYIR demezseniz ne olacak? Başkan olan kişi aynı zamanda bir partinin genel başkanı olacak. Ve senin hiç oy vermediğin bir parti olacak.

#HAYIR demezseniz ne olacak? Seçtiğin milletvekillerinin hiçbir hükmü kalmayacak. Sözünü kimse dinlemeyecek.

#HAYIR demezseniz ne olacak? Başbakan olmayacak.Bakanlar sadece Başkana karşı sorumlu olacak,Meclise karşı sorumlu olmayacak.

#HAYIR demezseniz ne olacak? Seçtiğin milletvekillerinin hiçbir hükmü kalmayacak.Sözünü kimse dinlemeyecek.

#HAYIR demezseniz ne olacak? Başkan kendini ve bakanlarını mahkemeye çıkarma girişiminde bulunan meclisi fesih edebilecek.

#HAYIR demezseniz ne olacak? Asgari ücreti,maaşları,işçi memur alımlarını,dernek,sendika kurulma ve kapatılmasını tek adam belirleyecek.

#HAYIR demezseniz ne olacak? Devlet parti devleti olacak. Başkan senin partinden değilse devlet kapısında yerin olmayacak.

#HAYIR demezseniz ne olacak? Başkan isterse devlet kurumlarını bölgelere ayırarak ülkenin bölünmesine neden olabilecek.

#HAYIR demezseniz ne olacak? Camiye, kışlaya, adliyeye siyaset girecek. Buraların hepsi “Başkanın Partisine” göre düzenlenecek.

#HAYIR demezseniz ne olacak?Ekonomi tek adamın keyfine göre vereceği kararlara kurban edilecek.Kriz, iflaslar, işsizlik ve yoksulluk…

 

In this article