Türk sinemasından bir yıldız daha kaydı

Türk sinemasından bir yıldız daha kaydı. Yeşilçam’da sayısız filmin yönetmenlik koltuğuna oturan ünlü Türk yönetmen Melih Gülgen 71 yaşında yaşama gözlerini yumdu. Başarılı ismin bir süredir yakalandığı akciğer...

2
2

Türk sinemasından bir yıldız daha kaydı. Yeşilçam’da sayısız filmin yönetmenlik koltuğuna oturan ünlü Türk yönetmen Melih Gülgen 71 yaşında yaşama gözlerini yumdu.

Başarılı ismin bir süredir yakalandığı akciğer kanseri hastalığından ötürü İstanbul’da bulunan bir hastanede tedavi gördüğü bildirildi.

Cenaze namazı yarın Eyüp Sultan Camii’nde

Ünlü yönetmenin cenazesinin yarın ikindi namazının ardından İstanbul’da bulunan Eyüp Sultan Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası defnedileceği kaydedildi.

Sinema dünyasına Kafkas Kartalı ile girdi

1946 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Gülgen, Atatürk Erkek Lisesi’nde eğitim gördü. Gülgen, sinema dünyasında 1968 yılında çektiği Kafkas Kartalı adındaki filmle adım attı.

Çok sayıda filmin altına imza attı

Gülgen, Yeşilçam’da önemli bir başarıya imza atarak 80’in üzerinde filmde yönetmen olarak yer almıştı. Gülgen’in yönettiği filmler arasında Yemin, Belalılar, Babalık, Adalet, İnsanları Seveceksin, Fırat, Parçala Behçet, Tatar Ramazan, Ah Bir Çocuk Olsaydım, Kavgamız, Yıldızlar da Kayar ve Yaktı Beni gibi önemli filmler bulunuyor.

In this article