Ünlü oyuncu Mary Tyler Moore, yaşamını yitirdi

Canlandırdığı karakterler ile tüm dünyada kadınlarla ilgili algıları ve klişeleri yerle bir eden ünlü oyuncu Mary Tyler Moore, 80 yaşında vefat etti. 1960 ve 1970’li yıllarda televizyonda oynadığı...

2
2

Canlandırdığı karakterler ile tüm dünyada kadınlarla ilgili algıları ve klişeleri yerle bir eden ünlü oyuncu Mary Tyler Moore, 80 yaşında vefat etti.

1960 ve 1970’li yıllarda televizyonda oynadığı dizi ve filmlerde bekar, kariyer sahibi ve seksi ev kadını rolleriyle tanınan Moore, geçtiğimiz aylarda zatürreye yakalanmıştı. Ünlü oyuncu bir süredir suni solunum cihazı ile yaşıyordu.

Mary Tyler Moore ve Elvis Presley bir arada

Güçlükler içinde bir hayat yaşadı

Moore, güçlükler içerisinde bir hayat yaşadı. Ünlü oyuncu alkolik bir anne tarafından yetiştirildi. Kendisi de zaman zaman alkol nedeniyle sorunlar yaşayan Moore, bir dönem bir rehabilitasyon merkezinde tedavi gördü.

ABD’li ismin, kız kardeşi de henüz 21 yaşındayken uyuşturucudan ötürü hayatını kaybetti. Moore’un ağabeyi ise 47 yaşındayken kanserden vefat etti.

Ünlü oyuncunun gençlik yıllarından bir fotoğraf

Oğlu da uyuşturucu bağımlısıydı

Moore’un yaşamı boyunca yaşadığı trajediler bununla sınırlı kalmadı. Ünlü oyuncunun Richard Meeker ile yaptığı evlilikten dünyaya gelen çocuğu Richie de uyuşturucu bağımlısıydı. Richie, bir gün yanlışlıkla kendisini vurarak öldü.

Moore’un son hali

Üç ayrı evlilik yaptı

29 Aralık 1936 tarihinde New York’ta dünyaya gelen Moore, 1955 yılında Richard Carleton Meeker ile evlenmiş ve 1961’de boşanmıştı. Ünlü oyuncu, bu evliliğin ardından 1962’de Grant Tinker ile dünyaevine girmişti. Bu evliliği 19 yıl süren Moore, 1981 yılında boşanmıştı. Moore, 1983 yılından bu yana Robert Levine ile evliydi.

In this article