‘Vezir Parmağı’ filmine bir yasak daha geldi!

Afyonkarahisar Sandıklı İlçe Belediye Başkanı Ak Partili Mustafa Çöl, Mahsun Kırmızıgül’ün filmi ‘Vezir Parmağı’ hakkında açıklama yaptı. Mahsun’un filmi olay oldu Yönetmenlik koltuğunda ünlü şarkıcı ve yönetmen Mahsun...

2
2

Afyonkarahisar Sandıklı İlçe Belediye Başkanı Ak Partili Mustafa Çöl, Mahsun Kırmızıgül’ün filmi ‘Vezir Parmağı’ hakkında açıklama yaptı.

Mahsun’un filmi olay oldu

Yönetmenlik koltuğunda ünlü şarkıcı ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül’ün oturduğu ‘Vezir Parmağı’ filmi gün geçtikçe değişik polemiklerin içinde yer almaya devam ediyor.

Film daha önce çeşitli kişiler tarafından eleştirilmişti. Filmin gösterime girmesinin ardından yoğun eleştirilere maruz kalmasıyla birlikte, çeşitli sanatçılar Kırmızıgül’e sahip çıkmışlardı.

Şimdi de Afyonkarahisar’lı belediye tepki gösterdi

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Kırmızıgül’ün filmine tepki gösterdi. İlçedeki tek sinema salonun Belediye Düğün Salonu’ndaki işletmesi olduğunu belirten Çöl, Kırmızıgül’ün filminin burada oynatılmasına izin verilmeyeceğini belirti.

Açıklamasında filmin neden gösterilmeyeceğini de belirten Çöl, Kırmızıgül’ün filminin, milli ve manevi değerlere ters olduğunu söyledi.

Başkan Çöl, filme getirilen yaskla ilgili konuştu

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Kırmızıgül’ün filminin bölgelerinde gösterilmeyeceği yönündeki açıklamalara ilave olarak şunları ekledi; “Medyada reklamı gösterilen bizlerin milli, manevi değerlerine ters olan, ecdadımızla adeta dalga geçen, sahneleri ve senaryosu Mahsun Kırmızıgül’e ait olan ‘Vezir Parmağı’ adlı filmi belediyemiz sinema salonunda kesinlikle gösterime girmeyecektir. Bu ve benzeri gelenek, örf, adet ve ahlaki hassasiyetlere ters filmlere her zaman karşı olduk ve izin vermeyeceğiz.”

Filme yasaklar gelmişti

Kırmızıgül’ün olaylı filmi ilk olarak Mersin’in Anamur İlçe Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Türe tarafından yasaklanmıştı. Ardından bu yasaklamaya Kayseri’nin Develi İlçe Belediye Başkanı Ak Partili Mehmet Cabbar da katılmıştı. Son olarak yasak Afyonkarahisar’dan geldi.

In this article