Mahkemeden Sinan Çetin’in oğlu için açıklama!

İstinaf Mahkemesi Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezasını, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çıkarmasının nedenini açıkladı. Mahkeme olayı anlattı İstanbul Bölge...

2
2

İstinaf Mahkemesi Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezasını, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çıkarmasının nedenini açıkladı.

Mahkeme olayı anlattı

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesi gerekçeli kararında, olayı anlattı. Olay sırasında Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in 107 promil alkollü olduğu belirtildi. Aracını güvenli bir şekilde kullanacak durumda olmadığı vurgulandı. Çetin’in gereken dikkati yola vermediğine de vurgu yapıldı. Aracı ile seyir halindeyken öndeki aracı sollamaya çalıştığı, 3 şeritli yolun sağ şeridinden orta şeride geçtiğinde, direksiyon hakimetini kaybettiğini ve bu esnada karşı yönden gelen polis aracına çarptığı belirtildi.

Açıklanan kararda, çarpışma nedeniyle görevi başında bulunan polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün vefat ettiği belirtildi. Araç içinde, aracı kullanan diğer polis memuru Emre Tetik’in de yaşamını tehlikeye sokacak biçimde yaralandığı ifade edildi.

Olay “bilinçli taksir” olarak ifade edildi

Olayın “Bilinçli taksirle” meydana geldiğini açıklayan kararda, “Bu hareketlerinin sonucu gerçekleşmesi muhtemel neticeyi ön gördüğü halde kendi tecrübesine, şoförlük yeteneklerine, şeridin boş olduğu ihtimaline güvenerek hareketlerine devam ettiği ancak istemediği neticenin meydana gelmesine neden olduğu kanaatine varılmıştır. Söz konusu olayda sanık neticeyi ön gördüğü halde sırf şansına ve başka etkenlere kendi beceri ve bilgisine güvenerek hareket etmiş ve böylelikle gerçekleşmemesi için gerekeni yapmamak suretiyle bilinçli taksirle hareket etmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Sonuç açıklandı

Mahkeme, Çetin’in cezasından neden indirim yapıldığı, şikayetten vazgeçilse bile davanın devam edeceği gibi konularda açıklama yaptıktan sonra sonuca vardı. Ünlü sinemacı Sinan Çetin’in oğlunun 7 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmasına karar verildiği açıklandı. Ardından hakkında konulan adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına ve ehliyetine de 2 yıl el konulmasına karar verildiği ifade edildi.

 

In this article