Kylie Minogue’u yakan aşk acısı

Ünlü oyuncu Joshua Sasse’yle evlilik yolunda ilerleyen başarılı şarkıcı Kylie Minogue, Sasse’nin kendisine ihanet ettiği iddiasıyla yollarını ayırdı. Kylie çileden çıktı Dünyaca ünlü şarkıcı Kylie Minogue ve nişanlısı...

3
3

Ünlü oyuncu Joshua Sasse’yle evlilik yolunda ilerleyen başarılı şarkıcı Kylie Minogue, Sasse’nin kendisine ihanet ettiği iddiasıyla yollarını ayırdı.

Kylie çileden çıktı

Dünyaca ünlü şarkıcı Kylie Minogue ve nişanlısı Joshua Sasse’nin, ihanet iddiasıyla ayrılması, magazin dünyasına bomba gibi düştü. 18 aydır birlikte olan ve geçtiğimiz yıl şubat ayında nişanlanan ikiliden Sasse’nin iddialara göre İspanyol oyuncu Marta Milans’la yakınlaşması, Minogue’u çileden çıkarttı.

Evden kovdu

Daily Mail’in haberine göre şarkıcı, sert tartışmalar sonrasında 29 yaşındaki nişanlısını Londra’daki evinden kovdu. Öte yandan Minogue’un arkadaşları, şarkıcının ayrılık sonrası kelimenin tam anlamıyla yıkıldığını ve kalbinin kırık olduğunu belirtti.

Kylie Minogue’nin kariyeri

Avustralyalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu. Kariyerine Avustralya televizyonlarında çocuk oyuncu olarak başladı ve Neighbours dizisindeki Charlene Robinson rolüyle ünlendi. 1987’de PWL ile anlaştı ve bir sonraki yıl ilk stüdyo albümü Kylie’yi yayımladı. Daha sonra aynı şirket aracılığıyla Enjoy Yourself (1989), Rhythm of Love (1990) ve Let’s Get to It (1991) adlarını taşıyan üç stüdyo albümü daha çıkardı. 1992’de çalışmaya başladığı Deconstruction Records etiketiyle Kylie Minogue (1994) ve Impossible Princess (1997) albümlerini piyasaya sürdü. Parlophone ile anlaşmasının ardından Minogue, dans odaklı Light Years (2000) albümü ve “Spinning Around” single’ıyla tekrar ön plana çıktı. Fever (2001) albümünden çıkan “Can’t Get You Out of My Head”, yaklaşık altı milyon kopya satarak 2000’lerin en başarılı single’ları arasına girdi. Minogue daha sonra Body Language (2003), X (2007), Aphrodite (2010) ve Kiss Me Once (2014) albümlerini yayımladı.

Jürilik yaptı

Minogue; “The Loco-Motion”, “Especially for You”, “Better the Devil You Know”, “Confide in Me”, “Slow”, “2 Hearts” ve “All the Lovers” gibi pek çok hit single’a imza attı. 2005’te Showgirl: The Greatest Hits Tour adlı turnedeyken kendisine meme kanseri teşhisi kondu ve turnesini iptal etti. Tedavi olduktan sonra Showgirl: The Homecoming Tour adlı turneye çıktı. Oyuncu olarak Kırmızı Değirmen (2001), Jack & Diane ve Kutsal Motorlar (2012) filmlerinde rol aldı. 2014’te The Voice UK ile Avustralya’daki The Voice’ın üçüncü sezonlarında jürilerden biri oldu.

Başarılı sanatçı çeşitli ödüller kazandı

Minogue, dünya genelinde 70 milyondan fazla kayıt sattı ve aralarında ARIA Ödülleri, BRIT Ödülleri ve bir Grammy Ödülü’nün de bulunduğu ödüller kazandı. Minogue sık sık “Popun Prensesi” ve “Popun Tanrıçası” ünvanlarıyla anıldı. Ticari ve eleştirel başarı yakalayan pek çok dünya turnesine çıktı ve canlı performanslarından ötürü “Yılın Avustralyalı Sanatçısı” dalında bir Mo Ödülü aldı. Kraliçe II. Elizabeth, “müziğe katkılarından dolayı” 2008’de kendisine Britanya İmparatorluk Nişanı (OBE) verdi. Aynı yıl Fransız kültürünün zenginleştirilmesine sağladığı katkılardan ötürü Fransa hükûmeti tarafından Sanat ve Edebiyat Nişanı Şövalyesi ilan edildi. 2011’de hit şarkısı “I Should Be So Lucky”, Avustralya’daki National Film and Sound Archive’ın Sounds of Australia siciline eklendi. Aynı yıl meme kanserine karşı farkındalık yaratmadaki çalışmalarından ötürü kendisine Birleşik Krallık’taki Anglia Ruskin Üniversitesi’nden Sağlık Bilimleri Fahri Doktorası verildi. Kasım 2011’de ARIA Müzik Ödülleri’nin 25. kuruluş yıl dönümünde, Avustralya Kayıt Endüstrisi Birliği tarafından ARIA Hall of Fame’e kabul edildi.

In this article