[sam_zone id=1]

Ispartalı caniler için ünlü sanatçıdan sitem!

Isparta’lı caniler tarafından kulakları kesilen köpek için sanatçı Muazzez Ersoy veryansın etti. “Böyle bir vahşetin cezası sadece para olmamalı.” dedi. Kulakları kesilen köpek için Ersoy açıklama yaptı Geçtiğimiz...

51
51

Isparta’lı caniler tarafından kulakları kesilen köpek için sanatçı Muazzez Ersoy veryansın etti. “Böyle bir vahşetin cezası sadece para olmamalı.” dedi.

Kulakları kesilen köpek için Ersoy açıklama yaptı

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyayı bir fotoğraf sallamıştı. Ülkedeki hayvanseverleri harekete geçiren fotoğrafta, iki kişi yavru bir köpeğin kulaklarını kesiyordu. Fotoğrafa sanat camiasından tepkiler gecikmedi. Tepkilerin ardından bu kişiler polis tarafından gözaltına alınmış ardından para cezasına çarptırılarak serbest bırakılmışlardı.

Fotoğrafa ve bu kişilerin serbest bırakılmasına tepki veren isimlerden biri de ünlü şarkıcı Muazzez Ersoy oldu. Ersoy,  Isparta’da kulakları kesilen köpekle ilgili veryansın ederek, ” Böyle bir vahşetin cezası sadece para olmamalı.” dedi.

Olayın duyulmasında ünlülerin tepkileri etkili oldu

Isparta’daki vahşetin duyulmasında ünlü isimlerin tepkileri etkili olmuştu. Bu isimler kendi kişisel hesaplarından bu olayı paylaşarak, olayın geniş kitlelere yayılmasını sağlamışlardı. Ersoy’un verdiği bu tepkiyle birlikte para cezasına çarptırılan bu kişilerin, para cezasından hariç başka bir ceza da alması bekleniyor.

Ersoy: Vicdanımızı ne ara kaybettik

Şahısların serbest bırakılmasına ve sadece para cezası almalarına ünlü sanatçı Ersoy çok sinirlenerek, “Her canlının yaşam hakkı var, kâinat sadece insanların yaşam alanı değil. Bu köpeğin de canı en az bizimki kadar kıymetli. Böyle bir vahşetin cezası sadece para olmamalı. O zavallı köpeğe bunu yaşatanlar en ağır cezalara çarptırılmalı. Bizim çocuklarımız hangi ara bu kadar kötü oldu? İnsanlığımızı, vicdanımızı ne ara kaybettik?”  dedi ve bu vahşeti gerçekleştiren kişilerin bir an önce gerekli cezayı almaları için yetkilileri göreve çağırdı.

In this article