[sam_zone id=1]

Kemal Tanca hayatını kaybetti!

Ünlü iş adamı Kemal Tanca hayatını kaybetti. 1925 doğumlu Kemal Tanca ayakkabılarının kurucusu yaşlılığa bağlı bakım hastasıydı. Tanca Şirinevler Hizmet Hastanesi genel yoğun bakımda tedavi görüyordu. “Markamızın kurucusu...

69
69

Ünlü iş adamı Kemal Tanca hayatını kaybetti.

1925 doğumlu Kemal Tanca ayakkabılarının kurucusu yaşlılığa bağlı bakım hastasıydı. Tanca Şirinevler Hizmet Hastanesi genel yoğun bakımda tedavi görüyordu.

“Markamızın kurucusu değerli iş adamının hayatını kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Başımız sağolsun”.

Kemal Tanca kimdir?

Türkiye’de ayakkabı sektörünün öncü markası Kemal Tanca’nın kurucusu hayatını kaybetti.

1319136_620x410

KEMAL TANCA KİMDİR?

Ünlü ayakkabı markasının kurucusu, 1925 yılında dünyaya gelmiştir. Adanalı bir ailenin çocuğu olan iş adamının diğer adı Gazanfer’dir.

1925 yılında babası Adana’da ayakkabıcılık yapmaktadır. Kendisi de babasının ayakkabı dükkanında çıraklıktan yetiştiği için iş hakkında büyük bilgi sahibidir. Adana’da babasının dükkanında ayakkabıcılığı iyi bir şekilde öğrenerek bölgede tanınan bir ayakkabıcı haline gelmiştir.

Yıllarca süren çalışkanlık kendisine kendi markasını oluşturma fikrini oluşturmuştur. En sonunda cesaretini toplayarak İstanbul’a gelmiş ve markayı oluşturmuştur. İlk başlarda çok zorluk çekse de çalışkanlığı ve azmi sayesinde Kemal Tanca markasını iyi bir yere getirmiştir.

Dört oğlu birlikte çalışarak Türkiye’nin en büyük ayakkabı markasını sektöre tanıtmışlardır.

Aynı zamanda oğlu Tamer Tanca, çocukluğunda doktor olmak isteyen başarılı bir öğrenci olmuş ve babasına ilk atölyesini açtığı dönemlerde yardımcı olmuştur.

Bu yükseliş aralıksız devam etmiş ve şu an Türkiye’de 93 mağaza bulunmaktadır. Bundan hariç olarak da Kemal Tanca markası yurtdışı ile aktif olarak çalışan bir marka haline gelmiştir.

KEMAL TANCA MAĞAZALARININ BULUNDUĞU İLLER

Adana, Afyon, Aksaray, Ankara, Antalya, Antakya, Balıkesir Edremit, Bodrum, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta,  İskenderun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mersin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon.

 

In this article