[sam_zone id=1]

Kelle paça çorbasının faydaları

Kelle paça çorbasının faydaları saymakla bitmiyor. Kelle paça çorbasını sıklıkla tüketenlerin romatizmal hastalıklara yakalanmadığı ve grip gibi hastalıklara bağışıklık kazandıkları iddia ediliyor. Kelle paça çorbasının doğal bir antibiyotik...

69
69

Kelle paça çorbasının faydaları saymakla bitmiyor. Kelle paça çorbasını sıklıkla tüketenlerin romatizmal hastalıklara yakalanmadığı ve grip gibi hastalıklara bağışıklık kazandıkları iddia ediliyor.

Kelle paça çorbasının doğal bir antibiyotik olduğunu iddia eden vatandaşlar, sosyal medyada kelle paça ile ilgili bir grup oluşturmuşlar bile.

Çorbanın herkes tarafından tüketilmesini ve çorba içine doğal baharatların eklenmesi tavsiyesinde bulunuyorlar.

Hem sebze yemek hem de eşsiz kelle paça tadını almak isteyenlerin mutlaka çorbayı sebzeler ve doğal otlarla beraber yapmasını tavsiye eden sosyal medya kullanıcıları çorbanın doğal bir antibiyotik olduğunu iddia ediyorlar.

Romatizma ve gribe karşı kelle paça

İçerisine eklenen doğal otlar ve acının da birleşimiyle doğal protein kaynağı olan kelle paçanın her türden bağışıklığı destekleyici yönünün olduğu iddia ediliyor.

Anadolu kültürünün vazgeçilmez tadı olan kelle paça çorbasının mideyi rahatlatıcı bir yönüne de dikkat çeken kullanıcılar, çorbanın her evde kaynaması gerektiğini söylüyorlar.

 

In this article