[sam_zone id=1]

Johnny Depp tazminat davası açtı

Dünyaca ünlü oyuncu Johnny Depp, kariyeri boyunca çalıştığı yapım şirketine ‘dolandırıldığı’ gerekçesiyle 25 milyon dolarlık dava açtı. Zarara uğradığını iddia etti Kariyeri boyunca 17 yıldır ‘The Management Group’...

44
44

Dünyaca ünlü oyuncu Johnny Depp, kariyeri boyunca çalıştığı yapım şirketine ‘dolandırıldığı’ gerekçesiyle 25 milyon dolarlık dava açtı.

Zarara uğradığını iddia etti

Kariyeri boyunca 17 yıldır ‘The Management Group’ (TMG) adlı şirketle çalışan 53 yaşındaki aktör, firma yüzünden milyonlarca dolar zarara uğradığını öne sürdü.

‘Kötü yapılmış muhasebenin kurbanı’ olduğunu ve bunun gayrimenkullerinden bazılarını kaybetmesine yol açtığını söyleyen Depp, “Bu resmen bir dolandırıcılık” dedi.

Borç batağına saplandı

Ünlü aktörün avukatı, Los Angeles Yüksek Mahkemesi’ne, “Depp, söz konusu şirketin finans yönetimi nedeniyle borç batağına saplanmıştı. Kötü hesaplamalar ve yönlendirmeler milyonlarca dolarlık zararları ortaya çıkardı. Filmlerden kazancının yüzde 5’ini bile bu şirket alıyordu” ifadelerini kullandı.

Boşanma tazminatı 7 milyon dolar

Johnny Depp, eşi Amber Heard’den boşanırken 7 milyon dolarlık boşanma tazminatı ödeme konusunda anlaşmıştı.

Johnny Depp’in kariyeri

2003 yılında Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti, 2004 yılında Düşler Ülkesi ve 2007 yılında Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytani Berberi filmlerindeki performansı ile En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’ne ( Oscar ) aday gösterilmiştir. Filmlerde birbirinden zıt, görsel olarak renkli ve tipik karakterleri canlandırmasıyla tanınmaktadır. Ayrıca Karayip Korsanları’nın son filmi Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde filminde oynamak için 75 milyon dolar alarak bir film için en çok ücret alan oyuncu olarak Guiness Rekorlar kitabına girmiştir . Toplamda ise son 10 yılın en çok para kazanan oyuncusudur. Dünya sinema tarihinde 1 milyar dolar’dan fazla gişe elde eden 12 filmden 8 tanesi Johnny Depp’e aittir (Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı, Karayip Korsanları:Gizemli Denizlerde, Alice İn Wonderland, Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu) Bu zaman kadar çektiği filmlerin toplam hasılatı 8 milyar dolar’dan fazladır . Her yıl düzenlenen ve kazananları halk tarafından seçilen People’s Choice Awards’da (Halkın Seçimleri) 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2014 yılların da Halkın Favori Aktörü seçilmiştir.

In this article