İşten atılan İrfan Değirmenci’ye Şevket Çoruh’tan destek: Beni de kovun!

Kanal D ekranlarında hafta içi her sabah sabah kuşağında haber bültenini sunan ünlü televizyoncu İrfan Değirmenci, “Başkanlığa Hayır” dediği için Kanal D yönetimi tarafından işinden atıldı. Değirmenci’ye Şevket...

10
10

Kanal D ekranlarında hafta içi her sabah sabah kuşağında haber bültenini sunan ünlü televizyoncu İrfan Değirmenci, “Başkanlığa Hayır” dediği için Kanal D yönetimi tarafından işinden atıldı. Değirmenci’ye Şevket Çoruh’tan da destek geldi.

‘Beni de kovun!’

İşten atılan Değirmenci’ye çok sayıda destek geldi. Ünlü gazeteciye destek veren isimlerden biri de ünlü oyuncu Şevket Çoruh’tu. Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde oynayan Şevket Çoruh, kişisel Twitter hesabından İrfan Değirmenci’ye bir mesaj göndererip Kanal D yönetimine seslenerek “Ben de ‘Hayır’ diyorum, beni de kovun” ifadelerini kullandı.

Çoruh, bu tavrı nedeniyle büyük takdir topladı. Çoruh’un tweet’i kısa süre içerisinde binlerce kişi tarafından retweet edildi ve beğenildi.

Kanal D yönetimi üzerinden resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Doğan Yayın Grubu olarak “tarafsızlık” en temel ilkemizdir.

Yayın İlkeleri’mizi, uluslararası yayıncılık anlayışını dikkatle inceleyerek ve kendi tecrübelerimizi değerlendirerek oluşturduk. Yayınlarımızı yıllardır bu İlkeler ışığında sürdürüyoruz ve bundan sonra da aynı hassasiyetle sürdürmeye kararlıyız. Bağımsız bir yayın kuruluşu olarak varoluşumuzun en büyük dayanağı budur.

Arkadaşlarımızdan en öncelikli beklentimiz, kamuoyunda tartışılan konularda taraf tutar şekilde davranmaktan kaçınmaları.

Bu ilkemiz, ekrandaki yayınlarımız kadar, çalışanlarımızın sosyal medya paylaşımlarını da kapsıyor.

Sosyal medya konusundaki hassasiyetimizi defalarca dile getirdik, bütün arkadaşlarımızla paylaştık.

Arkadaşımız İrfan Değirmenci, sosyal medyada, 10 Şubat tarihinde yazdığı mesajlarla, açıkça kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olmuştur.

Bu nedenle kendisiyle iş akdimizi sonlandırıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

‘Tarafsızlık’ dediler, Fatih Çekirge’nin kılına dokunamadılar!

Kanal D yönetimi, İrfan Değirmenci’yi referandumdaki tercihini kişisel Twitter hesabı üzerinden belli ettiği için kovdu. Ancak aynı Doğan Holding, Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinden başkanlık sistemini desteklediğini ve ‘Evet’ diyeceğini ilan eden Fatih Çekirge’ye aynı tavrı gösteremedi.

In this article