Harun Tekin, Başkanlığa “HAYIR” dedi

Mor ve Ötesi adlı grubun vokalist ve gitaristi olan Harun Tekin Başkanlık sistemiyle ilgili görüşlerini açıkladı. Tekin, yeni anayasaya “hayır” dedi. Ünlüler Başkanlık sistemiyle ilgili görüşlerini açıklamışlardı Geçtiğimiz...

3
3

Mor ve Ötesi adlı grubun vokalist ve gitaristi olan Harun Tekin Başkanlık sistemiyle ilgili görüşlerini açıkladı. Tekin, yeni anayasaya “hayır” dedi.

Ünlüler Başkanlık sistemiyle ilgili görüşlerini açıklamışlardı

Geçtiğimiz günlerde bazı ünlü isimler yeni anasayla ilgili görüşlerini açıklamışlardı. Ünlü isimler çektikleri video’da “güçlü bir Türkiye için ben de varım” sloganıyla birbirlerine çağrıda bulunmuşlar, çağrıyı alan ünlü isimler de başkalarına bu çağrıda bulunmuşlardı. Rıdvan Dilmen, Arda Turan, Murat Boz, Burak Yılmaz gibi isimlerin yer aldığı video tepki toplamıştı. Bazı kişiler bu isimlerin halka mal olmuş kişiler olduklarını ve halkı etkilemeye çalışmalarının yanlış olduğunu belirtmişlerdi.

İsteyen fikrini söylesin

Ünlü isimlerin Başkanlık sistemi ve yeni anayasaya için çektikleri videolara tepkiler gelirken, Haluk levent gibi bazı ünlü isimler de herkesin fikrini açıklamakta özgür olduklarını belirttiler. Usta sanatçı Levent, Meltem Cumbul ve Barış Atay da hayır diyeceklerini ifade ettiler.

Harun Tekin Başkanlık istemiyle ilgili tweet  attı

Ünlü sanatçı Harun Tekin, sosyal medya hesabı twitter’dan yaptığı açıklamada, yeni anayasa ve Başkanlık sistemi ile ilgili görüşlerini açıkladı.

İşte Tekin’in o tweetleri;

“hakikaten bir soru sorulduysa,cevap hakikaten halktan bekleniyorsa ve çıkacak sonuç herkes için kritikse, özgürce tartışabilmek ilk şarttır.”

“derdi gerçekten daha adil, daha iyi yönetilen ve daha huzurlu bir ülke olan herkes, bu teklifin özgürce tartışılmasına destek vermelidir.”

“değişiklik teklifi dikkatlice okunursa, bu teklifin iktidarı, muhalefetiyle herkes için büyük tuzaklar içerdiği açıkça görülür.”

“özetle: aceleyle getirildi, itirazlar hiç dikkate alınmadı. kim olduğu hiç fark etmez, bir kişiye bu kadar güç ve yetki verilmemeli.

In this article