[sam_zone id=1]

Hadise’nin bilinmeyen 10 özelliği

Belçika’da doğup büyümesine rağmen Türk olan ve hayatımıza bir anda yerleşen Hadise Açıkgöz, her seferinde kendi adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Şarkılarının yanı sıra O Ses Türkiye’de jüri...

369
369

Belçika’da doğup büyümesine rağmen Türk olan ve hayatımıza bir anda yerleşen Hadise Açıkgöz, her seferinde kendi adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor.

Şarkılarının yanı sıra O Ses Türkiye’de jüri üyesi olan başarılı sanatçı, sempatik tavırları ile kendisini takip edenlere bir hayli sevdirdiği söylenebilir.

Acun Ilıcalı ile atışmaları olsun, Murat Boz ile flört durumlaırnın takipçileri tarafından bir hayli sevdiren Hadise Açıkgöz aslında ulaşılması kolay ve bir okadar da gözü yükseklerde olmayan bir kişiliğe sahip.

Peki biz Hadise Açıkgöz’ü gerçekte ne kadar tanıyoruz? İşte güzel şarkıcıının bilinmeyen 10 özelliği…

1-İlk şarkısını aslında Belçika’da çıkardı.

2005’te yayımlanan ilk stüdyo albümü Sweat’te yer alan “Stir Me Up” şarkısıyla Belçika’da ve Türkiye’de tanındı. Türk basınının kendisiyle ilgilenmesinden sonra kariyerini Türkiye’ye taşıdı.

2-Türkiye’yi Eurovision’da temsil etti

Hadise’nin Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye temsil edebileceğine dair ilk haberler 2007 yılının sonlarında çıktı.Ekim 2008’de şarkıcının 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edeceği açıklandı.31 Aralık 2008’de, Sinan Akçıl ve Stefaan Fernande ile birlikte yarışma için oluşturduğu “Düm Tek Tek” şarkısını ilk kez TRT’de seslendirdi. Şarkısını tanıtmak amacıyla Yunanistan, Malta, Romanya, Bosna-Hersek ve Bulgaristan gibi ülkeleri dolaştı. Bu sırada çeşitli sağlık sorunları geçirdi. 16 Mayıs 2009’da Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen yarışmada Azerbaycan, Belçika, Birleşik Krallık, Fransa, İsviçre ve Makedonya’dan tam puan aldı; toplamda 177 puana ulaşarak, Norveç, İzlanda ve Azerbaycan’ın ardından dördüncü oldu.

3-Annesi sigara fabrikasında çalışıyordu

Hadise, verdiği bir röportajda annesinin Belçika’da sigara fabrikasında çalıştığını söyledi ve Belçika’ya “hadi gidelim” tarzında bir taşınma söz konusu olduğunu söylemişti.

c00e0722750c588685c506fc9fddd534

4- En çok şarabı sever

Cildinin çok güzel olduğunun sorulması üzerine güzel şarkıcı, “Çok şeker yemem, su içerim. Kola, ağır içki sevmem. Portakallı içecekler, şarap severim.” cevabıyla ne yiyip içtiğine dikkat çekmişti.

5- İdolleri Beyonce ve Christina Aguilera…

Christina Aguilera, Brandy ve Beyoncé gibi isimleri örnek aldığını belirten Hadise, müziğinde etkilendiği sanatçılar arasında Prince, Janet Jackson, Tina Turner, Alicia Keys, Toni Braxton, Jamiroquai ve U2’yu saymaktadır

6- Bir dönem Sinan Akçıl ile aşk yaşadı ve dövmesi var

Türkiye’ye döndükten sonra ününe ün katan şarkıcı, aşk hayatı ile de hızlı bir giriş yapmış oldu. Sinan Akçıl ile bir dönem birlikte olan Hadise, yakışıklı şarkıcının ismini bedenine dövme olarak kazıtmıştı.


hadise-prenses_7943261-0019_640x360

7-Endonezya’da zirveye oynadı

Mayıs 2009’un ikinci haftasında, üçüncü stüdyo albümü Fast Life’ı Türkiye dışındaki ülkelerde satışa sundu. Albüm, Endonezya Müzik Listeleri’nde zirveye, Belçika Müzik Listeleri’nde 16 numara yükseldi. “Fast Life” şarkısı ise albümün ilk klibi olarak yayımlandı; Balkan Müzik Ödülleri’nden Balkanlar’da Türkiye’den En İyi Şarkı kategorisinde ödül aldı.

8-2011’de sosyal medyaya girdi

Albümden ilk klip olarak Gülşen imzalı Superman tercih edildi. Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekilen klibin 20 saniyelik fragmanı 1 Nisan 2011 tarihinde Hadise’nin resmi Facebook ve Youtube sayfalarında yayınlandı. Klip, yine ilk kez Hadise’nin Facebook ve Youtube sayfaları 11 Nisan 2011 tarihinde gösterime girdi.

9- Türkçe dışında 4 dil birden biliyor

Hadise ana dili Türkçe’nin yanı sıra iyi derecede Felemenkçe, Fransızca, Almanca, ve İngilizce bilmektedir.

10- MTV ödülünü Emre Aydın’a kaptırdı

“A Good Kiss” şarkısının Türkçesi olan ve Sezen Aksu tarafından yazılan “Deli Oğlan”‘ı da albüme ekledi. Ağustos 2008’de, MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde En İyi Türk Şarkıcı kategorisinde aday olarak gösterildi fakat ödülü Emre Aydın kazandı.

hadise-muzikonair-830x470

In this article