[sam_zone id=1]

Hadise Bakü’deki o geceyi unutamadı

Ünlü şarkıcı Hadise, yılbaşı gecesinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de on binlerce kişiye konser vermişti. Ünlü şarkıcının bu konser için yaklaşık 500 bin TL aldığı iddia edilmişti. Sahnede hem kıyafeti...

141
141

Ünlü şarkıcı Hadise, yılbaşı gecesinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de on binlerce kişiye konser vermişti. Ünlü şarkıcının bu konser için yaklaşık 500 bin TL aldığı iddia edilmişti. Sahnede hem kıyafeti hem de performansı ile büyüleyen Hadise Bakü Olimpiyat Stadı’nda düzenlenen konserinin ardından Azerbaycan basınında da manşetlere çıktı.

O geceyi unutamadı

Ünlü isim, o geceyi unutamadığını bir kez daha gösterdi. O gecenin üzerinden yaklaşık olarak 10 gün geçmesine karşın Hadise Bakü konserinden 3 yeni fotoğraf paylaştı.

İşte o konserden daha önce görülmeyen o kareler…

 

#Azerbaycan ♥

Hadise (@hadise) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

 

#Azerbaycan ♥

Hadise (@hadise) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

 

#Azerbaycan ♥

Hadise (@hadise) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Hadise’nin kariyeri

Belçikalı-Türk şarkıcı ve söz yazarı. Mol, Belçika’da Sivaslı bir ailenin kızı olarak doğup büyüdü. 2003 yılında Idool 2003 yarışmasına katıldı, birinci olamamasına rağmen albüm teklifi almasının üzerine albüm hazırlıklarına başladı. 2005’te yayımlanan ilk stüdyo albümü Sweat’te yer alan “Stir Me Up” şarkısıyla Belçika’da ve Türkiye’de tanındı. Türk basınının kendisiyle ilgilenmesinden sonra kariyerini Türkiye’ye taşıdı.

2008’de 2. stüdyo albümünü yayınladı

2008’de ikinci stüdyo albümünü yayımladı. İngilizce ve Türkçe şarkılardan oluşan albümde yer alan “Deli Oğlan” şarkısı Türkiye’de bir hit oldu. Sonraki yıl Türkiye’yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Düm Tek Tek” ile temsil ederek dördüncü oldu. Yarışma sayesinde popülerliğini artırdı. Aynı yıl Fast Life ve Kahraman albümlerini satışa sundu. Kahraman’ın çıkış şarkısı “Evlenmeliyiz” ile tekrar listelerde yer aldı. 2011’de beşinci stüdyo albümü Aşk Kaç Beden Giyer?’i yayımladı. Albümdeki “Superman”, “Aşk Kaç Beden Giyer?” ve “Mesajımı Almıştır O” şarkılarına klip çekti. 2014’te Tavsiye albümünü satışa sundu.

Ünlü isimlerden ilham aldığını söyledi

Christina Aguilera, Brandy Norwood ve Beyoncé’den ilham aldığını ifade eden Hadise, 2011 yılından beri devam etmekte olan O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği görevine devam etmektedir. Bir Altın Kelebek Ödülü ve üç TMF Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

In this article