Gülriz Sururi eşinin vefatından sonra…

Usta oyuncu Engin Cezzar’ın hayatını kaybetmesinin ardından ünlü oyuncunun eşi Gülriz Sururi, eşi için bir ilan yayımladı. “Keşanlı Ali Destanı” denince akla ilk gelen isim olan ünlü oyuncu...

1
1

Usta oyuncu Engin Cezzar’ın hayatını kaybetmesinin ardından ünlü oyuncunun eşi Gülriz Sururi, eşi için bir ilan yayımladı.

“Keşanlı Ali Destanı” denince akla ilk gelen isim olan ünlü oyuncu Engin Cezzar geçtiğimiz gün yaşama gözlerini yumdu. Usta oyuncu 24 yaşındayken Hamlet’i oynamış bir isim olarak hem ülkemizde hem de dünyada bu rolü canlandıran en genç oyuncu unvanına da sahipti.

Vasiyeti üzerine cenaze töreni düzenlenmedi

Sanat yaşamı boyunca birçok ilke imza atan usta oyuncu Engin Cezzar, dün yaşamını yitirdi. Usta oyuncudan gelen bu üzücü haberi alan sevenleri yasa boğuldular. Kalp ilacını zamanında almadığı için 6 yıl önce beyninde pıhtı oluşan ünlü isim, bu pıhtı sonrasında felç geçirmiş ve konuşma yetisini yitirmişti. Zorlu günler geçiren ünlü isim, 82 yaşında İstanbul’da hayata gözlerini yumdu.

Engin Cezzar’ın “İnsanlar ben defnedildikten sonra haberdar olsun” vasiyeti üzerine ünlü oyuncu için bir cenaze töreni düzenlenmedi. Sessiz sedasız dün defnedilen usta isim için bugün gazetelerde vefat ilanı yayımlandı. Usta oyuncunun eşi Gülriz Sururi, eşi için yayımladığı ilanda, şu sözleri kullandı;“Engin Cezzar dünyamızdaki yolculuğunu tamamladı. Dilediği gibi dün toprağa karıştı”

Engin Cezzar kaç yaşında vefat etti?

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olan Engin Cezzar 28 Ocak 2017’de vefat etti. Ünlü oyuncu vefat ettiğinde 82 yaşındaydı. 1935 doğumlu olan usta isim, 2011 yılında felç geçirmiş ve bir süre yatağa bağlı olarak hayatına devam etmişti.

In this article