Ünlü şarkıcı Gülben Ergen Müjdat Gezen’i ziyaret etti

Toplumsal duyarlılıkları ve hayırseverliği ile sık sık gündeme gelen ünlü şarkıcı Gülben Ergen, geçtiğimiz hafta Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yapılan kundaklama girişiminin ardından Müjdat Gezen’e geçmiş olsun ziyaretinde...

9
9

Toplumsal duyarlılıkları ve hayırseverliği ile sık sık gündeme gelen ünlü şarkıcı Gülben Ergen, geçtiğimiz hafta Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yapılan kundaklama girişiminin ardından Müjdat Gezen’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Birlikte fotoğraf çektirdiler

Ergen, Gezen ile bir de röportaj gerçekleştirdi. Ünlü şarkıcı, ziyaretinin ardından Gezen ile birlikte sanat merkezinin önünde fotoğraf çektirdi.

‘Birikimlerini gözlerim dolarak dinledim’

Ergen, bu fotoğrafı kişisel Instagram hesabı üzerinden paylaştı. Ünlü isim, yaptığı bu ziyarete dair şu notları düştü:

“Siz Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin yakılmaya çalışıldığını birkaç gün öncesini unuttunuz mu? Unutmayın… Sanata ve sanatçıya adanmış bir ömrün emeklerine sarılmayı aman unutmayın… Ben Müjdat Ağabeyimi ziyarete gittim. Gözlerim dolarak dinlediğim birikimlerini yarın Hürriyet’te iki sayfaya sığdırmaya çalıştım. Ece Emre ile birlikte çalıştık, Murat Saka görüntüledi.

‘Zulme sessiz kalan bir gün zulme uğrar. Haksızlığa karşı durmak insanın onurudur’ demiş Yaşar Kemal. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ndeydim. Sanata ve sanatçıya yapılan zulmü tüm detayları ile görüyorum. Müjdat Abi’nin ziyaretine gelen insanlar öyle sıcak, öyle gerçek ki oraya sinen yanık kokusuna inat… Meslek hayatında maddi ve manevi tüm kazançlarını, üzerine borçlar alarak müthiş bir istikrar ve şevkle sinemaya, tiyatroya, müziğe yatıran bir usta o. Gerçek bir ‘laik’, gerçek bir ‘cumhuriyet’ ve Atatürk sevdalısı. Hoşgörüyü, güzel ahlakı yaşayan bir müslüman. Sanatçı, baba, iyi insan… Unutmayalım,  bu yangının yakamadıklarını. Unutmayalım, şiddet ve saldırının güçsüzlüğün bir göstergesi olduğunu. Unutmayalım, aydınlığın hep aydınlık kalacağını.”

In this article