Gülben Ergen’den demokrasi vurgusu

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Amerika’da başkanlık seçimleri sonrası yaşanan olaylara değinen Gülben Ergen demokrasi vurgusu yaptı. Donald Trump’a tepkiler büyüyor Amerikanın seçilen yeni başkanı Donald Trump, seçildikten...

2
2

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Amerika’da başkanlık seçimleri sonrası yaşanan olaylara değinen Gülben Ergen demokrasi vurgusu yaptı.

Donald Trump’a tepkiler büyüyor

Amerikanın seçilen yeni başkanı Donald Trump, seçildikten hemen sonra bir kararname imzaladı. Bu kararnameye göre artık  7 Müslüman ülkenin vatandaşları Amerika’ya giremeyecek. Bu kararname imzalanması olayından sonra Amerikan yerel mahkemeleri bunu kabul etmediler. Karara yapılan itirazlar halihazırda devam ederken, dünyanın hemen her bölgesinden ünlü isimler de Trump’a olan tepkilerini sürdürüyorlar.

Dünya, Trump’ı eleştiriyor

Avrupada bulunan çoğu demokrat parti ve örgüt, kadın hakları ve doğa savunucuları, her türlü ırkçılık ve ayrımcılığa karşı mücadele eden dernekler, Trump’ın bu kararını ağır bir şekilde eleştirdiler. Dünyadaki çoğu taraflı, tarafsız ülke de bunun kabul edilmesinin mümkün olmadığını dile getirdiler. Siyasi tepkilerin dışında, olaya dünya ünlü isimlerinin de tepkileri sürüyor.

Türk ünlüler de Trump’a tepkili

Müslümanların ABD’ye alınmaması gibi insanları ayrıştırıcı kararların bu yüzyılda alınmasının yarattığı yankı tüm dünyada sürüyor. Trump’a tepki gösteren isimler arasında Türk ünlüler de var. Ünlü şarkıcı Gülben Ergen de bu karara sessiz kalmayan isimlerden biri. Angelina Jolie’nin Trump hakkındaki fikirlerini beğenen Ergen, kendi sosyal medya hesabından konuyla ilgili gazete haberlerini paylaştı. Sosyal medya hesabından Trump’a tepki gösteren ünlü isim Ergen, hesabından “Demokrasi herkesin düşüncesini özgür ifade edebilmesini sağlar. Korkusuzca kendi düşüncesini,Trump’a dair fikrini söyleyebilen Angelina Jolie” ifadelerini kullandı.

In this article