[sam_zone id=1]

Göksel, Sezen Aksu’ya jest yapmış!

Emel Müftüoğlu’nun programına konuk olan Göksel, ‘Sabır’ adlı parçasını pop müziğin minik serçesi Sezen Aksu için yazdığını söyledi. Ünlü popçu, ‘360 Derece Emel’ce’ programının konuğu oldu. Ünlü şarkıcı, profesyonel...

83
83

Emel Müftüoğlu’nun programına konuk olan Göksel, ‘Sabır’ adlı parçasını pop müziğin minik serçesi Sezen Aksu için yazdığını söyledi.

Ünlü popçu, ‘360 Derece Emel’ce’ programının konuğu oldu. Ünlü şarkıcı, profesyonel olarak şarkı söylemeye üniversite yıllarında başladığını açıkladı. Felsefe okumasına rağmen müzik korosuna katıldığını anlatan ünlü isim, müzik hayatında yaşadığı dönüm noktasının Sezen Aksu sayesinde gerçekleştiğini itiraf etti.

Göksel, Sezen Aksu ile nasıl tanıştı

Ünlü şarkıcı, Sezen Aksu ile tanışmasından bahsederek şu ifadeleri kullandı: “Ben Boğaziçi Üniversitesi’nde okurken, o dönem yardımcısı Süheyla’ya ulaştım. Sadece telefonda kendimi anlattım ve “Sezen hanım ile tanışmak istiyorum!” dedim. Ve nasıl oldu bilmiyorum ama beni eve davet etti. Buluştuk ve şahane bir elektrik oldu. Vokal yapmak için değil sadece yol göstericiydi benim için. Daha henüz erkendi. Ben birkaç yıl şarkı söyleyerek, pişerek öyle vokal yapmaya başladım.”

Göksel, albüm için çok bekledi

İlk albümündeki ‘Sabır’ı adlı parçayı Sezen Aksu’ya yazdığını itiraf eden ünlü şarkıcı, “Sezen, albüm için beni çok bekletti, ben de o şarkıyı yazdım.” ifadelerini kullandı. Konuşmasına devam eden ünlü popçu: “Şaka bir yana 20’li yaşlarda zaman geçmiyor. Bir ay bile çok uzun geliyor. Ben de sabırsızdım çok.” dedi.

Ünlü isim program içinde bir itirafta daha bulunarak kedisinin isminin de Sezen olduğunu söyledi.

Göksel kimdir?

25 Kasım 1971 İstanbul doğumlu olan Göksel, Boğaziçi Üniversitesinde Felsefe bölümünü kazanmıştır. Müzik kariyeri için okulunu yarıda bırakan ünlü sanatçı, son dönemin en iyi şarkıcıları arasında yer alıyor.

In this article