George Michael’ın cenazesi dün gizlice gömüldü

Dünyaca ünlü pop yıldızı George Michael’ın cenazesi dün toprağa verildi. Ünlü şarkıcı Londra’da bulunan Highgate Mezarlığı’nda annesi Lesley’in kabrinin yanına gömüldü. Michael’ın menajeri cenaze töreninin gerçekleştiğini bildiren bir...

2
2

Dünyaca ünlü pop yıldızı George Michael’ın cenazesi dün toprağa verildi.

Ünlü şarkıcı Londra’da bulunan Highgate Mezarlığı’nda annesi Lesley’in kabrinin yanına gömüldü.

Michael’ın menajeri cenaze töreninin gerçekleştiğini bildiren bir açıklama yaptı:

“Michael’ın ailesi ve yakın arkadaşları küçük bir törenle ona veda etmek için toplandılar. Michael’ın ailesi, sevgi ve desteklerinden ötürü tüm dünyadaki hayranlarına teşekkür etmek istiyorlar. Ailenin gizlilik isteğine saygı duyulmasını bekliyoruz. Daha fazla ayrıntı açıklanmayacak.”

Cenazenin tarihi, Michael’ın hayranlarının yaratacağı kalabalık ve izdiham endişesiyle gizli tutuldu.

Kesin ölüm nedeni uzun süren araştırmalar sonunda ortaya çıktı

Michael, geçtiğimiz Aralık ayının 26’sında Oxfordshire’deki evinde ölü bulunmuştu. Başarılı şarkıcının ölüm nedeni üzerinde uzun süren araştırmalar birkaç ayın ardından ancak sonuçlanabildi. Buna göre Michael, kalp kası iltihabı ve karaciğer yağlanması nedeniyle yaşamını yitirdi.

Michael’ın ölümüne kullandığı uyuşturucu maddelerin etkisi olduğu iddia edilmişti. Bu iddialar henüz doğrulanmadı ancak ortaya çıkan hastalıkların altında Michael’ın kullandığı uyuşturucu maddelerin yattığından şüphe ediliyor.

Michael, bir dönem esrar kullandığını da itiraf etmişti.

George Michael’ın arkadaşı

‘İntihar ettiğine inanmıyorum’

Michael ile birlikte büyüyen Georgiou, Michael’ın ölümünün bir kaza olduğuna inandığını ifade ederek, “Zihinsel sağlığı yerindeydi. İntihar düşünceleri olduğuna inanıyorum ama yaşanan bu olayın intihar olduğuna inanmıyorum” şeklinde konuştu.

Alkol ile birlikte çok fazla şey aldığını düşündüğünü söyleyen Geogiou, bu nedenle kalp atışının durmuş olabileceğini dile getirdi.

‘Karşılaşabileceğiniz en güzel insanlardan biri’

Michael’ın çocukluk arkadaşı, eroin aldığı iddialarını da “çöp” şeklinde nitelendirerek eroinin Michael’ın kesinlikle dokunmadığı bir uyuşturucu olduğunu söyledi.

Michael tarafından seslendirilmiş ve yayınlanmamış şarkılardan oluşan bir koleksiyona sahip olduğunu söyleyen Georgiou, şarkıcıyı “özel bir kişi, son derece cömert ve şimdiye kadar karşılaşabileceğiniz en güzel insanlardan biri” olarak tanımlıyor.

In this article