Ezel Akay, cezaevindeki Atilla Taş’ın doğum gününü kutladı

Cezaevinde bulunan şarkıcı Atilla Taş’ın bugün doğum günüydü… Ünlü isme sanat camiasından çok sayıda mesaj gönderildi. Taş’ın doğum günün kutlayan ünlü isimlerden biri de oyuncu Ezel Akay’dı. Akay,...

2
2

Cezaevinde bulunan şarkıcı Atilla Taş’ın bugün doğum günüydü… Ünlü isme sanat camiasından çok sayıda mesaj gönderildi. Taş’ın doğum günün kutlayan ünlü isimlerden biri de oyuncu Ezel Akay’dı.

Akay, kişisel Twitter hesabı üzerinden attığı tweet’te, “Bugün Atilla Taş’ın doğum günü. Mutlu yıllar Atilla’cım” ifadelerine yer verdi. Akay, ayrıca tweet’inde Taş’ın bir fotoğrafına da yer verdi.

5 aydır tutuklu

Taş, 3 Eylül 2016 tarihinde “FETÖ örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, bilerek ve isteyerek örgüte yardım etmek” suçundan tutuklanmıştı. Ünlü şarkıcı, AKP iktidarına ve Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı sert eleştiriler ve muhalif tavırlarıyla adından sıkça söz ettiren bir isimdi.

Taş, gözaltı kararı verdiklerini öğrenince şu açıklamaları yapmıştı:

“Benim ülkeme bir tek ihanetimi bulsunlar, kimseye bırakmam kendimi asarım! İçim rahat, başım dik, alnım açık. İster gelin alın ya da geleyim!”

“Sabah İstanbul’da olurum. Kendim gideceğim Emniyet’e. Kaçak, göçek yok bende. Rahat olun köftehorlar.”

In this article