Evlilik programları yayından kaldırılıyor mu?

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı İlhan Yerlikaya evlilik programlarının kaldırılmasıyla ilgili ulusal çapta yayın yapan TV yetkilileriyle yarın görüşeceklerini söyledi. Nezaket ziyareti Radyo ve Televizyon Üst...

1
1

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı İlhan Yerlikaya evlilik programlarının kaldırılmasıyla ilgili ulusal çapta yayın yapan TV yetkilileriyle yarın görüşeceklerini söyledi.

Nezaket ziyareti

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı İlhan Yerlikaya Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Genel Müdür Akarca’ya çalışmaları hakkında bilgi aktaran Yerlikaya, son günlerde sıkça tartışılan konularda önemli değerlendirmelerde de bulundu. Aile kavramının önemine vurgu yapan Yerlikaya, 23 Mart Perşembe günü ulusal TV yetkilileriyle “evlilik programlarının yayından kaldırılması” konusunda görüşeceklerini kaydetti.

Yerlikaya, bu toplantıda ayrıca, TV dizilerinde toplumun ahlak kurallarını kötü yönde etkileyecek unsurlar konusunda da TV yetkililerinin dikkatini çekeceğini belirtti.

Toplumsal sorumluluk vurgusu

Yayınlarla ilgili sorunları sektörle diyalog içerisinde çözmeye çalıştıklarının altını çizen Yerlikaya, “kanalların reyting kaygısı gütmelerini doğal karşılıyoruz ancak bunun yanında toplumsal sorumluluğun da göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bir programın reytinginin yüksek olması tek başına o programın kalitesinin göstergesi olamaz” dedi.

Ortak projeler ortaya çıkabilir

BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca ise RTÜK’ün son dönemde çalışmalarıyla gerçek kimliğine kavuştuğunu belirterek, Yerlikaya’yı başarılarından dolayı kutladı.

Ziyarette iki kurum arasında ortak yapılabilecek projeler üzerinde de görüş alış verişinde bulunuldu.

In this article